ViaTOLL również dla osobówek

ViaTOll

Kierowcy samochodów osobowych mogą już (od 1 czerwca) korzystać z systemu viaTOLL. Można dzięki niemu bezgotówkowo rozliczyć się za przejazd przez autostrady A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław-Gliwice. Jedyny wymóg, to posiadanie urządzenia pokładowego viaAUTO. Jeżeli samochód jesty wyposażony w to urządzenie, kierowca może zapomnieć o zatrzymywaniu się w Miejscach Poboru Opłat.

Czym jest urządzenie viaAUTO? Jak czytamy na stronie viatoll.pl – Kierowca pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej ≤ 3,5 tony, który chciałby korzystać na autostradach zarządzanych przez GDDKiA z systemu viaTOLL, będzie musiał wyposażyć swój pojazd w małe, elektroniczne urządzenie – jednostkę pokładową, zwaną viaAUTO. Jest to urządzenie, które przesyła zakodowane w nim informacje o pojeździe do przekaźników zainstalowanych na bramkach. Sygnał jest wysyłany podczas przejazdu przez bramkę poboru opłat, która jest zlokalizowana przy wjeździe i zjeździe z odcinków autostrad objętych systemem viaTOLL. Dzięki viaAUTO możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd autostradami zarządzanymi przez GDDKiA, zamiast dokonywania płatności manualnie na placach poboru opłat.

Instalacja viaAUTO jest bardzo prosta – należy przykleić viaAUTO w górnej części przedniej szyby za lusterkiem wstecznym. W środku opakowania znajduje się także szczegółowa instrukcja, która opisuje proces instalacji urządzenia oraz zawiera dodatkowe informacje na temat działania viaAUTO. Urządzenie pokładowe korzysta z baterii i dlatego nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego w pojeździe. Więcej informacji dotyczących instalacji i działania viaAUTO znajduje się w dołączonej instrukcji.

Aby stać się posiadaczem urządzenia, kierowca musi zarejestrować się w systemie firmy Kapsch poprzez stronę www.viatoll.pl lub w punktach dystrybucji urządzeń viaTOLL. Następnie po podpisaniu umowy należy urządzenie kupić.

Jak czytamy na stronie internetowej Viatoll.pl – viaAUTO kosztuje 135 złotych brutto. Montaż urządzenia na przedniej szybie pojazdu wykonywany jest przez użytkownika według załączonej instrukcji, która dostępna jest również na stronie viatoll.pl w zakładce viaAUTO.

mp

 

4 komentarze do “ViaTOLL również dla osobówek”

  1. Pingback: คาสิโนออนไลน์เว็บตรงต่างประเทศ

  2. Pingback: ดูซีรี่ย์ออนไลน์

  3. Pingback: บอลยูโร 2024

Dodaj komentarz