Uwaga!: Nasilone kontrole „eLek” w Warszawie

kontrola drogowa

Policjanci wraz z pracownikami Urzędu m.st. Warszawy prowadzą nasilone działania kontrolno-prewencyjne w szkołach nauki jazdy. Ostatnia kontrola znowu ujawniła nieprawidłowości – donosi portal Interia.pl.

Akcja przeprowadzona została w związku z niedawnymi kontrolami samochodów szkoleniowych, gdzie prawie 60 proc. skontrolowanych pojazdów straciło dowody rejestracyjne. Oprócz tego – jak donosi magistrat – stale rośnie liczba instruktorów nauki jazdy, a także przedsiębiorców prowadzących szkolenia kandydatów na kierowców. W Warszawie jest już 228 szkół nauki jazdy, do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji docierają w związku z tym niepokojące sygnały świadczące o nieprzestrzeganiu podstawowych zasad towarzyszących szkoleniu.

Policjanci i tym razem stwierdzili wiele przypadków łamania przepisów. W dokumentach nie było wpisów potwierdzających, że są to samochody przeznaczone do szkolenia, auta nie były też odpowiednio oznakowane, nie wszyscy kursanci mieli wypełnione karty jazdy – to tylko niektóre z uchybień.

Jak twierdzą policjanci, każda tego typu akcja ma na celu zbadanie, czy szkoły podczas nauki jazdy gwarantują bezpieczeństwo kursantom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja i tak wypadła lepiej od poprzedniej, gdyż na 12 skontrolowanych pojazdów policja zatrzymała tylko dwa dowody rejestracyjne.

 

mp

źródło: Interia

 

3 komentarze do “Uwaga!: Nasilone kontrole „eLek” w Warszawie”

  1. Pingback: Engineering

  2. Pingback: RED TIGER ค่ายสล็อตพันธุ์ดุ

Dodaj komentarz