Policjanci wraz z pracownikami Urzędu m.st. Warszawy prowadzą nasilone działania kontrolno-prewencyjne w szkołach nauki jazdy. Ostatnia kontrola znowu ujawniła nieprawidłowości - donosi portal Interia.pl.

Akcja przeprowadzona została w związku z niedawnymi kontrolami samochodów szkoleniowych, gdzie prawie 60 proc. skontrolowanych pojazdów straciło dowody rejestracyjne. Oprócz tego - jak donosi magistrat - stale rośnie liczba instruktorów nauki jazdy, a także przedsiębiorców prowadzących szkolenia kandydatów na kierowców. W Warszawie jest już 228 szkół nauki jazdy, do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji docierają w związku z tym niepokojące sygnały świadczące o nieprzestrzeganiu podstawowych zasad towarzyszących szkoleniu.


Policjanci i tym razem stwierdzili wiele przypadków łamania przepisów. W dokumentach nie było wpisów potwierdzających, że są to samochody przeznaczone do szkolenia, auta nie były też odpowiednio oznakowane, nie wszyscy kursanci mieli wypełnione karty jazdy - to tylko niektóre z uchybień.


Jak twierdzą policjanci, każda tego typu akcja ma na celu zbadanie, czy szkoły podczas nauki jazdy gwarantują bezpieczeństwo kursantom oraz pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Akcja i tak wypadła lepiej od poprzedniej, gdyż na 12 skontrolowanych pojazdów policja zatrzymała tylko dwa dowody rejestracyjne.


 


mp


źródło: Interia


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0