Przepisy dotyczące m.in. okresu próbnego dla młodych kierowców wejdą w życie dopiero 4 stycznia 2016 r. Taką informację podał jednemu z branżowych portali Mikołaj Karpiński, rzecznik Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

Z trzyletnim opóźnieniem wejdą również przepisy dotyczące centralnej ewidencji ośrodków szkolenia kierowców, instruktorów, egzaminatorów i nowe zasady gromadzenia i ewidencji punktów karnych oraz komunikacji pomiędzy starostą, a CEK.


Powód? Brak możliwości rozbudowy i dostosowania funkcjonalności Centralnej Ewidencji Kierowców do wymagań ustawy o kierujących pojazdami. Obecnie trwają prace legislacyjne zmierzające do przesunięcia wejścia w życie przepisów, których działanie jest związane z pełną funkcjonalnością CEK. Inne przepisy nie są zagrożone i wejdą w życie 19 stycznia 2013 r.


red


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0