Umowa podpisana. Szczecin postawił na hyundaie

Hyundai i20

W środę szczeciński WORD podpisał umowę na czteroletnie wypożyczenie nowych aut. Będzie to kosztowało jedynie… 9 zł.

– Hyundaie i20 pojawią się na egzaminach od 1 grudnia tego roku – poinformował “Szkołę Jazdy” dyrektor szczecińskiego ośrodka Cezary Ttkaczyk.

Taki obrót sprawy nie podoba się tamtejszym autoszkołom. Większość ze szczecińskich szkół nie ma wystarczających środków na zakup nowych samochodów. Za jeden nowy samochód marki Hyundai i20 trzeba obecnie zapłacić ponad 40 tys. zł.

– Nie stać nas na kupno nowych samochodów, w obecnej sytuacji to niemożliwe – żali się Dariusz Tyrakowski, właściciel jednego z ośrodków. – Skąd mamy wziąć ponad 40 tys. na zakup hyundaia, jeśli ilość kursantów spadła o 70 proc. i żyjemy z dnia na dzień?

Wtóruje mu Zenon Grzesik, właściciel Auto Testu – przetargi z nowymi samochodami to kuriozum. Jedni dostają je za grosz, inni muszą je kupować za tysiące złotych. Nie wszystkich na to stać. Boli nas przede wszystkim to, jak to wszystko jest rozgrywane, że jesteśmy podzieleni na tych mocnych i słabszych.

jaz

Wasze komentarze (4)

  1. Po co te wypowiedzi, skoro obaj już auta zarezerwowali, czyli pytanie skąd weźmiemy pieniądze, jest raczej mało aktualne.
  2. trzeba kupic jednego i20 i tyle, dilerzy mysla ze zarobia na szkolach jazdy bo kazdy osk musi sie dostosowac, ale nie musi calej floty wymieniac, i zobacza ile straca przez takie pogrywanie i robienie wszystkiego pod siebie....

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.