Tytuł Instruktora Roku 2010 zdobyty

Tomasz Zimnoch z Białegostoku uzyskując łącznie 360 punktów, zdobył tytuł Instruktora Roku 2010.

Tytuł Instruktora Roku 2010 zdobyty

Tomasz Zimnoch z Białegostoku uzyskując łącznie 360 punktów, zdobył tytuł Instruktora Roku 2010.

Już po raz 11 przyznany został tytuł najlepszego instruktora roku. Finał tegorocznej edycji odbył się w Białymstoku, gdzie 12 czerwca rywalizowało ponad 20 kandydatów z całej polski, którzy rywalizowali ze sobą w 6 niełatwych konkurencjach.

Zwycięstwo gospodarzy

Po podliczeniu punktów okazało się, że tytuł najlepszego instruktora pozostanie w Białymstoku, zdobył go bowiem Tomasz Zimnoch, instruktor nauki jazdy w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku. Na podium w głównej klasyfikacji stanęli również Rafał Kanclerz (Białystok) oraz Mariusz Pierzynka (Wałbrzych).

Uczestnicy przynają, że konkurencje nie należały do łatwych. Na początku należało się zmierzyć z testem wielokrotnego wyboru. – Pytania były raczej trudne – powiedział nam jeden z uczestników. – Dotyczyły głównie warunków technicznych pojazdu, zbyt mało było pytań o przepisy, a myślę, że większość przygotowywała się właśnie na nie.

Oprócz pytań technicznych, były również dotyczące ruchu drogowego oraz zasad szkolenia kandydatów na kierowców. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 20 minut. Jak przyznali sędziowie, żaden z instruktorów nie uzyskał maksymalnej liczby punktów.

Kolejną konkurencją była pomoc przedlekarska, gdzie instruktorzy musieli się wykazać znajomością zasad pierwszej pomocy. Były też konkurencje, które miały zbadać kunszt kierowcy. Nalezała do nich „Próba Stewarda”, gdzie instruktorzy przejeżdżali samochodem z piłeczką umieszczoną na talerzu na masce pojazdu pomiędzy pachołkami. Następna konkurencja z tego cyklu to „Próba Lancelota” – przejazd pojazdem z zamocowaną lancą z prawej jego strony i zbieranie kółek zawieszonych na statywach. Była również jazda samochodem z trolejami po wyznaczonej trasie oraz przejazd na czas gokartem.

Nagrody zostały również wręczone zwycięzcom poszczególnych kategorii. W teście (K-1) najlepszy był Tomasz Barnaś, w pomocy przedlekarskiej (K-2) Marcin Szuber, w „Próbie Stewarda” (K-3) Mariusz Pierzynka, w „Próbie Lancelota” (K-4) wygrał Mariusz Pierzynka, w jeździe na trolejach (K-5) Wiesław Ignaczak. W jeździe gokartem (K-6) Adrian Kozłowski.

Wszyscy zawodnicy otrzymali wiele nagród, których fundatorem była m.in. redakcja „Szkoły Jazdy”.

W imieniu redakcji wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

 

Dodaj komentarz