Tragedia w okolicach Świecia. Dwóch kursantów nie żyje

wypadek samochodowy

W poniedziałek kierujący szkoleniową elką 18-latek zjechał nagle na przeciwny pas ruchu, a prowadzony przez niego pojazd zderzył się czołowo z ciężarowym MAN-em z naczepą. Niestety, zarówno on, jak i kandydat na kierowcę, który siedział na tylnym siedzeniu, zginęli na miejscu.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 17 w miejscowości Święte (powiat świecki), na drodze krajowej nr 91. Kierujący toyotą yaris 18-letni kursant z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, prowadzony przez niego pojazd zderzył się czołowo z ciężarowym MAN-em z naczepą.

W wyniku zdarzenia na miejscu zginęło dwóch mężczyzn jadących osobowym autem. Chodzi o dwóch kursantów. Z kolei 42-letni instruktor z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący TIR-em nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Mundurowi zabezpieczyli na miejscu ślady, zebrali relacje świadków. Okoliczności zdarzenia zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

jaz

Wasze komentarze (12)

 1. Moze przy takich tragediach warto zastanowic sie dlaczego takie miasta jak Tuchola czy Chojnice nie mają mozliwosci zdawania egzaminu u siebie, a musza jak w tym przypadku dralowac po 70 czy 80 km do odleglego miasta (!Grudziądza). Powoduje to zmeczenie i kursanta i instruktora...
  • Wszystko ma swoje plusy i minusy. Plusem dojazdu do WORD jest to,że kursant ma szansę pojeździć poza miastem z większą prędkością, nauczyć się wyprzedzać. Minusem jest tylko to,że instruktor rozluźnia się na trasie i nierzadko przysypia, czego sama doświadczyłam. Efekty mogą być takie, jak opisane wyżej.
   • Wyprzedza ?Chyba rower, furmanke albo traktor. L ka wyprzedzająca auto jest jak Yeti- kazdy o nim slyszal ake nikt nie widzial. A tak na powaznie to przygnebiające zdarzenie.
 2. Wobec takiej tragedii powinniśmy zachować pokorę i złożyć rodzinom i bliskim szczere wyrazy współczucia.
    • Nie znamy przyczyny wjazdu na pas ruchu z przeciwnego kierunku. Jest pewne. że instruktor przy wymijaniu musi być mocno skoncentrowany, aby w każdej chwili mógł złapać za kierownicę i nie dopuścić do czołowego zderzenia pojazdów.
     • Jeśli kamera w L-ce była włączona, to będzie widać i słychać, co się stało
     • Już pomijam,że każdy może mieć w samochodzie kamerkę, ale pojazdy OSK na egzaminie to już norma, więc mogą mieć wszystko, co pojazd egzaminacyjny mieć musi, kamerę też.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Brak produktów w koszyku.