W czwartek przed południem do tragicznego w skutkach wypadku doszło pod Nowym Targiem. Pociąg uderzył w stojący na torach pojazd egzaminacyjny. Kierująca autem 18-latka niestety nie przeżyła. Egzaminatorowi nic się nie stało.

Wstępnie ustalono, że kierująca samochodem w trakcie egzaminu na prawo jazdy kategorii B przejeżdżała przez przejazd kolejowy (niestrzeżony, oznaczony znakiem „Stop” i G3) w miejscowości Zaskale (gmina Szaflary, powiat nowotarski). Nagle pojazd się  zatrzymał. W tym czasie nadjechał pociąg relacji Nowy Targ – Zakopane. Egzaminator zdążył wysiąść z pojazdu i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, w którym przebywała już tylko 18-latka zdająca egzamin.

W wyniku uderzenia kobieta doznała ciężkich obrażeń ciała i został zabrana do szpitala w Nowym Targu. Pomimo udzielonej pomocy 18-latka zmarła. Nic nie stało się 62-letniemu egzaminatorowi pracującemu w nowotarskiej filii MORD-u w Nowym Sączu, maszyniście i 60 pasażerom pociągu.

Jeszcze w czwartek przeprowadzone zostały oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności i przyczyny tragedii, a w szczególności to, kto ponosi winę za spowodowanie wypadku, ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie wideo z pociągu oraz zapis dźwięku i wideo z pojazdu egzaminacyjnego. Materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu na przejeździe kolejowym.

jaz

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu
Jakub Ziębka felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0