Czy widziałeś na terenie województwa lubuskiego źle oznakowane miejsce lub błędną organizację ruchu? Jeśli tak, możesz ten absurd drogowy sfotografować i wysłać takie zdjęcie e-mailem. Zajmą się nim fachowcy. Wartościowe fotografie zostaną przesłane do zarządców dróg.

Fotografie można nadsyłać w ramach konkursu „To trzeba szybko zmienić”. Jego organizatorami są: WORD w Zielonej Górze, WORD w Gorzowie, Lubuski Kurator Oświaty oraz Stowarzyszenie na Rzecz Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży. Jaki jest jego cel? Poprawa stanu bezpieczeństwa na lubuskich drogach dzięki identyfikacji miejsc źle oznakowanych, błędnie zorganizowanych, sprzyjających potencjalnym zdarzeniom drogowym, a często po prostu zaniedbanych. Ale nie tylko. Chodzi także o to, żeby do walki o poprawę bezpieczeństwa na lubuskich drogach zaangażować mieszkańców.


Jakie są zasady konkursu? Może w nim wziąć udział każdy. Wystarczy nadesłać e-mailem jedną fotografię przedstawiającą rozpoznaną sytuację  drogową. Do tego należy dołączyć opis.


Fotografie konkursowe należy nadsyłać na adres [email protected]. W tytule maila trzeba wpisać zdanie „To trzeba szybko zmienić”.


Konkurs potrwa aż do 2025 roku. Organizatorzy przewidują jego cykliczne podsumowania.  Posiedzenia jury będą się odbywały cztery razy w roku. Nagrodzone fotografie będą eksponowane na stronach internetowych organizatorów. Przewidziane jest też cykliczne otwarcie wystaw pokonkursowych w miejscu i terminie, który ustalą organizatorzy.


Dla autorów wybranych fotografii przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe.


Regulamin konkursu jest dostępny tutaj:


 http://www.brd.zgora.pl/cms/index.php?podmenu=14&


 


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0