Wojsko szykuje bat na piratów drogowych. Naukowcy z Wojskowej Akademii Technicznej pracują nad nową generacją radaru mierzącego prędkość - donosi TVN24.

Nowy prędkościomierz ma bardzo precyzyjnie mierzyć prędkości pojazdu, a całe wykroczenie będzie można dodatkowo uwiecznić na zdjęciu i filmie. - Dla kierowców to zła wiadomość, bo tego urządzenia nie da się oszukać - zapewnia dziennikarzy TVN major Jacek Wojtanowski z WAT-u. Jak dodaje, nieskuteczne mogą się okazać zatem różnego rodzaju oślepiacze. - Prędkościomierz ten będzie wyróżniał się metodą kodowania sygnału, a to oznacza brak możliwości jego zakłócenia. Urządzenie będzie rejestrować obraz oraz scalać go z wynikiem pomiaru - dodaje mjr Wojtanowski.


Prace nad prędkościomierzem mają zakończyć się za pół roku.


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0