Część kandydatów na kierowców posiada niezbędne umiejętności do zdania egzaminu na prawo jazdy, ale po prostu nie radzi sobie ze stresem. Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie postanowił im pomóc. Organizowane są dla nich grupowe warsztaty. Prowadzi je psycholożka transportu.

Od dzisiaj organizowane są tam grupowe warsztaty przygotowujące do wypracowania technik skutecznego radzenia sobie ze stresem egzaminacyjnym.


- Od jakiegoś czasu prowadziłam z osobami chętnymi konsultacje na ten temat, ale indywidualne - mówi Anna Gdowska, psycholożka transportu z tarnowskiego MORD-u. - Najpierw starałam rozeznać się jaką każdy ma motywację do tego, żeby zdobyć prawo jazdy. Potem próbowałam uświadamiać, że stres podczas egzaminu jest normalny i potrzebny, trzeba go tylko okiełznać.


Jednak psycholożka z Tarnowa i MORD postanowili iść krok dalej i organizować warsztaty dla większej grupy, nie indywidualne konsultacje.


- Nie każda osoba lubi rozmawiać ze mną indywidualnie, wolą spotykać się w grupie, wtedy jest im dużo łatwiej - tłumaczy Gdowska. - Zdecydowaliśmy więc się na prowadzenie warsztatów, które, jak wstępnie zaplanowaliśmy, będziemy organizowali raz w miesiącu.


Pierwsze zajęcia odbyły się 8 lutego. Jak mówi psycholożka, najważniejsze w zajęciach grupowych jest to, żeby uczestnicy opowiadali o swoich doświadczeniach egzaminacyjnych, a nie tylko słuchali osoby zawodowo zajmującej się doradzaniem innym jak radzić sobie ze stresem. Tworzy się wtedy taka swoista grupa wsparcia.


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0