Tarnobrzeg: Hyundai zamiast peugeota

Hyundai i20

Hyundai i20 ma być nowym samochodem egzaminacyjnym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Jeżeli nikt się nie odwoła od wyników przetargu, to egzaminy na nowych samochodach rozpoczną się 1 lipca.

Przetarg okazał się najtańszy w całej historii WORD-u w Tarnobrzegu. Za dostawę 18 samochodów egzaminacyjnych + 1 służbowy na pięć lat, w tym coroczną wymianę aut na nowe jest gotowy policzyć 122 tysiące złotych. Ponad dwa razy tyle zaoferował Peugeot, z którym umowę ma teraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Trzecia pod względem ceny była Toyota. Najdroższą ofertę miał Ford, zaoferował ponad milion złotych. Konkurenci mają teraz czas na złożenie odwołań. Ostateczny wynik przetargu będzie więc znany po upływie przyszłego tygodnia.

Tak niska cena rozśmieszyła obecnych podczas wyboru najkorzystniejszej oferty przedstawiciele szkół jazdy, po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu wyszli z sali. – Nie, nie żeby się denerwować, ale pośmiać – tłumaczyli potem swoje zachowanie dziennikarzom portalu Echodnia.pl. Szkoleniowcy dobrze wiedzą, że niska cena jest podyktowana perspektywą zysków dla dealera ze sprzedaży aut szkołom jazdy.

– Bierzemy w użytkowanie 19 nowych samochodów, a zwycięzca przetargu odkupuje od nas 17 aut używanych peugeotów – tłumaczył na łamach portalu Echodnia.pl Wiesław Lichota, dyrektor WORD – Kwota, jaka zwyciężyła to najniższa różnica powstała po odjęciu ceny samochodów sprzedawanych od ceny zamawianych.

Red

Źródło: Echodnia.pl

6 komentarzy do “Tarnobrzeg: Hyundai zamiast peugeota”

1. jeśli to dobrze zrozumiałem „w tym coroczną wymianę aut na nowe” tzn jeśli w ciagu tych 5 lat wyjdzie nowy model( a napewnowyjdzie) to przygotujcie się na conajmnie dwukrotną wymianę w tych 5latach aut w ośrodkach.jeszcze raz powtórzę moje zdanie ,że ratuje Nas tylko wymuszenie na rządzących zapisu aby egzaminy były na naszych pojazdach.,wtedy salony nie będą robić takich niby przetargów tylko dla WORD-ów,a zarobić chcą na ośrodkach.Kolegom z Tarnobrzegu proponuję to co kiedyś proponowałem u nas na śląsku , jeśli już wejdą te samochody to NIE kupujcie u tego delera,który wygrał ten przetarg tylko kupcie w innym mieście,tak aby jak najmniej zarobił i dobrze się nast.razem zastanowił zanim da taką oferte. U nas wygrała firma ze śląska (wyp.yaris za 1 zł)na dwa lata a w list.wymiana na nową yariske.Niewiem jak funkcjonuje ta firma ,ale większąść kupiła w Krakowie u Nowaka.Trzymajcie się.

2. Pingback: firearms for sale

3. Pingback: how to grow b+ mushrooms​