Szok! Nowy egzamin dopiero za rok

Taki komunikat przedstawił podczas specjalnej konferencji Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak.

Jak poinformował minister – resort chce przesunięcia o rok terminu wejścia w życie nowelizacji ustawy wprowadzającej nowe zasady egzaminowania na prawo jazdy. – Chcemy, by ten system funkcjonował jeszcze przez rok – mówił Nowak. – Złożyliśmy stosowne przepisy w komisji infrastruktury i liczymy na szybką poprawkę, rozmawiałem już z marszałek Kopacz, by przeprowadzono to w trybie ekstraordynaryjnym. Chodzi o to, by dać czas WORD-om na przygotowanie się do stosowania nowych przepisów.

Już złożono w sejmowej komisji infrastruktury stosowne dokumenty z prośbą, aby nowelizacja ustawy, wymagana dyrektywą unijną, weszła w życie dopiero w styczniu 2013 r.

Jako powód podano potrzebę wydłużenia czasu wdrożenia nowych zasad. Wszystko to – jak poinformował Nowak – w trosce o jakość wdrożenia nowych zasad egzaminowania na prawa jazdy przez fakt, że wiele osób stresuje się wprowadzeniem nowego systemu.

Nowak zasugerował, że w zsadzie resort jest przygotowany do zmian i większość winy zrzucił na WORD-y. Wspomniał również, że ropzorządzenia są już w zasadzie gotowe, jednak biorąc pod uwagę fakt, że pozostał tylko ponad miesiąc do pierwotnego planu wejscia w życie, można wnioskować, że ministerstwo nie pozostaje tu bez winy.

red

15 komentarzy do “Szok! Nowy egzamin dopiero za rok”

  1. Muszę podziękować koledze za gratulacje wygranej. od godz. 18.00 kasa jest w mojej kieszeni. Koledzy nawet z radością wypłacili kasę, ale prosili o spotkanie towarzyskie w wiadomym celu. Tylko zastanawiam się, czy wliczyć tą kasę po stronie przychodów? Ponadto chcę wyrazić ubolewanie z powodu poczynionych inwestycji na SUPER OSK tudzież produkcji różnych podróbek, niby takie jak prawdziwy nowy egzamin.
   Zawsze byłem zdania, że dopóki nie ma przepisów obowiązujących, trzeba dać sobie luz. Od kiedy pamiętam, w naszej branży zawsze był bałagan. Jestem ciekaw, kto odpowie za poniesione koszty.

  1. Kolego, jak nie wiesz, to nie pisz! Skoro od stycznia 2011 nie ma rozporządzenia do dnia dzisiejszego jak to ma wyglądać, to po czyjej stronie są błędy??? To WORD-y piszą rozporządzenia? A ustawa o zamówieniach publicznych-jest połowa stycznia kolego a miało wejść 12 lutego….???? Pozdrawiam i życzę odrobinę wiedzy i zrozumienia tematu.

 1. To nie WORD-y nieprzygotowane, tylko MI dało du*** Mieli rok czasu na przygotowanie rozporządzeń, testów. Winfor dał rade zrobic swoj egzamin wewnętrzny,a ich „specjaliści” nie dali rady!Ciekawe co to za specjalisci odpowiadaja za to totalną biurokracje!??Chciałbym sie z jednym z takich spotkać w ciemnej ulicy….wrrr Moze przez najbliższy rok ktoś tam dojdzie do porozumienia i wynegocjuje jakieś normalne dla nas rozporządzenia, bo na razie to widac ze tylko kolesiostwo i zbijanie kasy na nowych testach, programach itp.

  1. Zacząłem coś pisać i skasowałem, bo jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy zawiera wiele słów powszechnie uznawanych za obraźliwe. Szkoda gadać. P.S. Dyrektorzy WORD to jednak potężne lobby.

  2. Gratulacje dla Pana Drzazgi!
   Życzę Wszystkim żeby ten rok – zwolenników ustawy w obecnej formie pogrążył do końca,
   a mądrych ludzi jak Pana wyróżnił i nagrodziła za dotychczasową pracę.

  3. ja już dawno przestałem się interesować rynkiem nauki jazdy 🙂 po prostu szkolę dobrze, za w miarę dobre pieniądze. za 10 dni, jak co roku, mykam na 2 miesiące do Indii aby okres zimowy w którym kursantów jak na lekarstwo, jakoś przetrwać a wy się męczcie i podniecajcie dalej 🙂

  4. Pingback: read more

  5. Pingback: buy saxenda online no script needed pharmacies,

Dodaj komentarz