Szkoleniowcy protestowali przed Urzędem Marszałkowskim [zdjęcia]

Przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zgromadziło się ok. 50 przedstawicieli branży szkolenia kierowców. Obecni byli przede wszystkim szkoleniowcy z województwa lubuskiego. Demonstranci liczyli na spotkanie z marszałkami, jednak się ich nie doczekali. Pikieta trwała ponad godzinę.

Środkowsko OSK protestowało przeciwko sprzedawaniu przez dealerów samochodowych aut dla WORD-ów jedynie za grosz, zbyt dużym przywilejom, które mają dostać tzw. SuperOSK i absurdom wynikającym z ustawy o kierujących pojazdami.

Dlaczego protest odbył się przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze? Właśnie tam w czwartek zaczął się Konwent Marszałków Województw. Jednym z oficjalnie awizowanych osób jest minister Sławomir Nowak.

– Bardzo się cieszę, że środowisko związane ze szkoleniem kierowców przybyło na demonstrację tak licznie – komentuje Eugeniusz Kubiś, organizator demonstracji. – To może być przełom. W końcu pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć.

6 komentarzy do “Szkoleniowcy protestowali przed Urzędem Marszałkowskim [zdjęcia]”

1. Jak zwykle malkontenci pierwsi. Prowadze osrodek od 2000 roku i przez te 12 lat pilnie obserwuje wszystko co dzieje sie w branży i to naprawde pierwszy raz kiedy słowa zamieniły sie w czyny! Gratuluje organizatorom trzeba miec nadzieje że media dostrzegą tę inicjatywę i nie skończy się ona relacją na tej stronie.

1. Protestujacy z otwartym czolem wypisali i wykrzyczeli co ich boli , a wybrańcy ludu jak szczury bali się spotkania i chyłkiem jak najdalej od ludu ,żeby go nieusłyszeć wczołgali się na salę tylnymi drzwiami
    do urzędu a za dwa lata będa się czołgali ,obiecywali ,zabiegali o takie spotkania o cześć wam chrabiowie Książęta

2. Dziękuję marszałkom za rzeczowe podejście do sprawy i podzielenie cżęsci postulatow pod jakimi
    Wreszście zdrowy rozsądek wziął. górę a nie partykularne interesy.W tej sprawie wypowiedział się jeden z marszałków który uznał,że ustawa nie jest należycie przygotowana i czas jej wdrożenia nie jest realny uznał ,że protest instruktorów w sprawie dopuszczenia aut OSK jest zasadny