Przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zgromadziło się ok. 50 przedstawicieli branży szkolenia kierowców. Obecni byli przede wszystkim szkoleniowcy z województwa lubuskiego. Demonstranci liczyli na spotkanie z marszałkami, jednak się ich nie doczekali. Pikieta trwała ponad godzinę.

Środkowsko OSK protestowało przeciwko sprzedawaniu przez dealerów samochodowych aut dla WORD-ów jedynie za grosz, zbyt dużym przywilejom, które mają dostać tzw. SuperOSK i absurdom wynikającym z ustawy o kierujących pojazdami.


Dlaczego protest odbył się przed siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze? Właśnie tam w czwartek zaczął się Konwent Marszałków Województw. Jednym z oficjalnie awizowanych osób jest minister Sławomir Nowak.


- Bardzo się cieszę, że środowisko związane ze szkoleniem kierowców przybyło na demonstrację tak licznie - komentuje Eugeniusz Kubiś, organizator demonstracji. - To może być przełom. W końcu pokazaliśmy, że potrafimy się zjednoczyć.


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0