Szkolenie okresowe tylko na papierze. Są zatrzymania

aresztowanie przez policję

Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 37-letniego mieszkańca Chojnowa. Żeby uzyskać prawo jazdy kierowcy zawodowego przedłożył w starostwie powiatowym sfałszowany druk ukończenia szkolenia okresowego.

W toku postępowania funkcjonariusze zatrzymali także 50-letniego instruktora nauki jazdy ze Złotoryi, który wystawiał „lewe” dokumenty. Policjanci zabezpieczyli u niego fałszywe pieczątki urzędów samorządowych oraz gabinetu lekarskiego. Były one wykorzystywane do stemplowania zaświadczeń o przeprowadzonych szkoleniach i badaniach lekarskich kierowców.

Policjanci ustalili, że instruktor nauki jazdy sprzedawał gotowe zaświadczenia za 500 zł. Obu mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie. Grozi im do pięciu lat więzienia. Funkcjonariusze sprawdzają ile osób przedstawiło fałszywe dokumenty.

7 komentarzy do “Szkolenie okresowe tylko na papierze. Są zatrzymania”

  1. Gdyby prawidłowo funkcjonował, a może inaczej gdyby dobrze i w ogóle funkcjonował system CEK takie rzeczy nie miałyby miejsca. Boję się co będzie dalej, zwłaszcza po zmianie przepisów w styczniu.

  2. Pingback: เว็บสล็อต

  3. Pingback: Continue

  4. Pingback: youtube automation niches

  5. Pingback: buy weed online in Europe

Dodaj komentarz