Szkoła jazdy przeszarżowała, kursanci na lodzie

wykład

Ok. 300 osób skorzystało z promocji lubelskiego OSK Ator, który wystawił kurs na prawo jazdy na popularnym portalu zakupów grupowych. Problem w tym, że ośrodkowi zostało odebrane prawo do prowadzenia zajęć – donosi „Dziennik Wschodni”.

Dzięki portalowi Groupon lublinianie mogli wykupić kurs na prawo jazdy kategorii B za zaledwie 650 zł. Jednak zgodnie z zasadami funkcjonowania serwisu zakupów grupowych nawet tak niska kwota nie szła wyłącznie na konto ośrodka szkolenia kierowców. Groupon zabierał część pieniędzy ze sprzedanego bonu dla siebie.

– Problemy zaczęły się już w styczniu tego roku – opowiada „Dziennikowi Wschodniemu” jeden z kursantów Atora. – Na początku można było korzystać z czterech samochodów. Potem zostały tylko dwa, a wreszcie jazdy kompletnie zawieszono.

Dlaczego? Okazało się, że lubelski magistrat podjął decyzję o cofnięcie zgody na działalność ośrodka. Powód to „niedociągnięcia w programie szkolenia”. Chodzi o to, że szkoła jazdy nie prowadziła z kursantami nocnych jazd. 

Kursanci OSK Ator zostali na lodzie. Jedyne co mogą zrobić, to zażądać wydania kart przeprowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych. Wtedy, oczywiście odpłatnie, będą mogli kontynuować naukę w innej szkole jazdy. Co z zainwestowanymi pieniędzmi? Jeśli OSK ich nie odda, to kursantom pozostanie droga sądowa, z powództwa cywilnego.

Z kolei właścicielka szkoły jazdy Ator Iwona Mazowiecka zadeklarowała „Dziennikowi Wschodniemu”, że swoich kursantów nie zostawi.

 

 

16 komentarzy do “Szkoła jazdy przeszarżowała, kursanci na lodzie”

 1. 650 zł.??? Obłęd. Jak za takie pieniądze można trzymając się wszystkich obowiązujących przepisów wyszkolić kursanta? Przecież to widać na odległość że to nienormalne. Wszystkie takie ośrodki z tymi swoimi „promocjami” powinno Starostwo zamknąć. Przynoszą tylko wstyd tej branży. A kursantów nie żałuję. Mają promocję.

  1. Cała sprawa w tym że ludzie nie wiedzą albo się nawet nad tym zupełnie nie zastanawiają jakie koszty wiążą się z 30 godzinami jazd i teorii, nie mówiąc o zysku OSK. Tylko my mamy tego świadomość, a gdyby to też dotarło do kursantów że po niżej pewnych kosztów to musi być przewał może nie byłoby takich sytuacji.

 2. SKANDAL !!!również nieżąl mi kursantów(chodz nie są winni zaistniałej sytuacjii) gdyby policja przesłuchała kilku kursantów z takich nibyośrodków to nie jednego by się dowiedzieli na temat szkolenia w ośrodkach w których kursy są za 1000 i mniej….niema się co oszukiwać że można za takie pieniądze uczciwie przeszkolić kursanta.

   1. Ja szkolę na podkarpaciu i u nas średnia kursu to 1200, 1300 zł i niestety musimy przeżyć ale wcale nie szkolimy gorzej niż ci za 1500 i wyżej więc nie piszcie głupot że za te pieniądze się nie da wyżyć bo niektóre rejony Polski są po prostu biedniejsze i jakoś trzeba temu podołać

     1. Moja szkoła również prowadzi takie jazdy. Niestety jestem jedyną szkołą w okolicy która prowadzi owe jazdy. Reszta ma to gdzieś. A dla kursantów takie szczegóły się liczą i mają znaczenie. Poza tym przepisów należy przestrzegać bo po tą są.

    1. Witam.
     Piszecie że to skandal wypromować się na owym popularnym portalu zakupów grupowych za takie pieniądze, otóż dany OSK, który podpisze taką umowę z owym portalem już poniósł karę bo umowa jest fajnie skonstruowana i wszystko jest OK, ale reszta wychodzi potem w praniu pełno w niej niedociągnięć, dzięki którym OSK musi się dużo napracować żeby się wywiązać, dany OSK zarobi tylko na paliwo z takich kursantów, ale za to ma dużą reklamę przez którą starzy wyjadacze chcą go zniszczyć bo myślą ze odebrał im kursantów, ale oni nie wiedzą że ty teraz odbierasz same anonimowe telefony z pogróżkami itp. a musisz jakoś zacząć żeby przeżyć i się z tymi kursantami bujać cały rok żeby przetrwać, a za tak niską cenę też da się uczciwie wyszkolić ludzi, ale nie wszystkich na raz bo żadnego OSK na to nie stać.

    2. Piszecie również ze starostwo powinno zamykać takie szkoły !! za co ? na jakiej podstawie ??, za to że chciały się wypromować, wbić na rynek, przecież istnieją OSK, które są na rynku ładnych parę lat i tez robią promocje za 850 PLN cały kurs i co ich też powinno starostwo zamknąć, przecież to jest jednorazowa reklama trwająca określony czas dzień, dwa nie cały rok nikt nie chce pracować charytatywnie, można się poświęcić, żeby potem było lepiej, a tu od razu wszyscy chcą cię zniszczyć.
     Weźcie się za tych tzw. starych wyjadaczy, którzy już nie podołają naporowi konkurencji i każą kursantom przynosić sobie paliwo, za takie ośrodki się weźcie bo to staje się nagminne kiedy kursant przychodzi do mnie i pyta czy za te dodatkowe godziny, które sobie wykupi będzie musiał przynosić paliwo !! TO JEST SKANDAL.

    3. Nie wieżę w to że ci starzy wyjadacze, którzy zaczynali parę lub paręnaście lat temu nie skorzystali by z takiej formy reklamy, która pojawiła się w tych czasach. Skandal jest najlepszą reklamą. Wszystkie te problemy może rozwiązać ujednolicenie ceny, piszę (może) bo My Polacy i tak wymyślimy nowy sposób na wszystko.

    4. Pingback: superkaya88 login

    5. Pingback: บริการรับฝาก iPad

Dodaj komentarz