Szkoła Jazdy nr 9/2011 (69)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 9/2011 (69):

Marszałek wrzucił na luz i zaciągnął ręczny
Marszałek województwa łódzkiego sam zmienił zasady egzaminowania kierowców w Łódzkiem. Wprowadzone 1 lipca nowe zasady wywołały śmiech i protesty instruktorów. Okazało się, że pomysł wyszedł od urzędników i egzaminatorów nadzorujących.
Konkurs „Instruktor Roku” 2012: będą zmiany
Już oficjalnie wiadomo, że przyszłoroczna edycja konkursu „Instruktor Roku” odbędzie się w Krakowie. Organizatorzy, oprócz wielu atrakcji towarzyszących, zapowiadają również zmiany w regulaminie.
Problem wraków po staremu
Usuwanie pojazdów pozostawionych w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, zostało włączone do zadań własnych powiatu. Zdaniem urzędników problem pozostanie.
Motocykliści jednak z VAT-em
Ministerstwo Finansów nie przyjmuje argumentów, że szkolenia na prawo jazdy kategorii A można uznać za kształcenie zawodowe. Tak samo nowe przepisy interpretują dyrektorzy izb skarbowych.
Master Truck 2011 za nami
Po raz siódmy pod Opole przyjechały najefektowniejsze pojazdy ciężarowe z całej Europy. Nie zabrakło też przedstawicieli Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL, którzy przypominali kierowcom o konieczności odbywania szkoleń okresowych.
Chorym będzie trudniej o prawko
Od 29 czerwca 2011 r. zmieniły się zasady badań lekarskich kierowców i osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, przez co znacznie utrudniony jest dostęp do tego dokumentu. A wszystko przez proces dostosowania polskiego prawa do dyrektyw Unii Europejskiej.
Kogo boli e-myto?
Od 1 lipca winiety zastąpione zostały nowocześniejszym środkiem technologicznym, który otrzymał nazwę Elektronicznego Poboru Opłat (e-myto). Okazuje się jednak, że wielu użytkownikom dróg pomysł ten nie przypadł do gustu.
Zwycięstwa można sobie wymarzyć
Krzysztof Hołowczyc już od najmłodszych lat kochał wyścigi i samochody. Opowiada nam, jak wspaniale jest, gdy życiową pasję można połączyć z zawodem.
Dlaczego tak mało skarg?
Z różnych względów (które przybliżę w kolejnych częściach), w ujęciu ilościowym, skargi na przebieg lub ocenę egzaminu państwowego na prawo jazdy są zjawiskiem marginalnym, śladowym. W takim razie może zrodzić się wątpliwość co do sensowności, celowości wywodu, skoro wydaje się, że w wymiarze społecznym problem „nie istnieje”.
Kontrole po aferze
W całym kraju trwają kontrole w ośrodkach szkoleń kierowców zawodowych w związku z aferą „Wal po osobówce”. Postępowania kończą także prokuratorzy.
Głupia prędkość zabija? – felieton Janusza Ujmy

3 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 9/2011 (69)”

  1. Pingback: bio ethanol burner

  2. Pingback: ufabtb

  3. Pingback: ที่พักรายวัน แถวรามอินทรา

Dodaj komentarz