"Szkoła Jazdy" nr 9/2010 (57)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika ogólnopolskiego „Szkoła Jazdy” nr 9/2010 (57)

We wrześniowym numerze:
Rynek szkoleń kurczy się. Podsumowujemy pierwsze półrocze 2010 r. Z danych przedstawionych przez CEPiK wynika, że od stycznia do końca czerwca wydano o 32 tys. dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami mniej niż w tym samym okresie 2009 roku.
Batalia o kształt ustawy o kierujących przeciąga się. Wszystko za sprawą ciągle żywego tematu samochodów do egzaminowania , określania warunków prowadzenia Super OSK oraz forsowania wspólnych poprawek, które przygotowało środowisko.
Wywiad z Kazimierzem Hajdą, posłem Prawa i Sprawiedliwości, członkiem podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o kierujących pojazdami. Pytamy posła o stanowisko w sprawie samochodów szkoleniowych.
Nowości Wydawnictwa Winfor. Opisujemy System Profesjonalnego Szkolenia ADR (przewóz towarów niebezpiecznych) oraz SPS kategorii ciężkich, czyli C i D.
O zarządzaniu prędkością w obszarach zabudowanych pisze Marek Wierzchowski, krajowy konsultant ds. inżynierii ruchu w Ministerstwie Infrastruktury.
Władysław Drzazga, prezes Stowarzyszenia Wykładowców i Instruktorów Szkolenia Kierowców pisze o przyczynach konfliktów w branży szkoleniowej. Na łamach „Szkoły Jazdy” odpowiada mu Wojciech Szemetyłło – wiceprezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.
Najlepszym instruktorem nauki jazdy na Warmii i Mazurach jest Elżbieta Tomaszewska. Tym samym obaliła mit, że instruktor to zawód typowo męski.
Czym kierować się przy wyborze ośrodka? Jakie kryteria powinny być brane pod uwagę podczas organizacji konkursów na najlepszą szkołę nauki jazdy?
Ministerstwo Infrastruktury ma już gotowy projekt rozporządzenia w sprawie wykazu dróg krajowych, na których będzie pobierana opłata elektroniczna.
Kursanci wrobili instruktora? Doświadczony instruktor została oskarżony o fałszerstwo i wyłudzenie pieniędzy od kursantów. W rzeczywistości zrobił im przysługę, by na egzamin nie czekali długie miesiące. Wystawił im zaświadczenia o ukończeniu kursu, zanim go odbyli.
Super OSK – dlaczego tak wysoko ustawiona poprzeczka?

Dodaj komentarz