Szkoła Jazdy nr 7-8/2011 (67-68)

Zapoznaj się z zawartością wakacyjnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 7-8/2011 (67-68).

Nowe stawki mandatów
Nowe stawki i wykroczenia, rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. Premier podpisał je 24 maja.
Teoria na nowych zasadach
Klipy wideo z symulacją zdarzenia, które będą lepiej odzwierciedlać realne sytuacje na drodze – tak ma wyglądać egzamin teoretyczny na prawo jazdy już w przyszłym roku. Ministerstwo zapowiada, że nie zmieni się za to zakres tematyczny.
System egzaminacyjny tworzą eksperci
O tym, jak będzie wyglądał egzamin i jak postępują prace przy jego tworzeniu, rozmawiamy z Izabellą Mitraszewską, koordynatorem do spraw inteligentnych systemów w Instytucie Transportu Samochodowego, koordynatorką zespołów roboczych do spraw bazy pytań oraz systemów teleinformatycznych.
Instruktor Roku 2011 całe podium dla Piły
Robert Adamczewski, pokonując rywali w większości konkurencji, okazał się najlepszym instruktorem 2011 roku.
Marszałek zamrozi ustawę?
Projekt nowelizacji Ustawy o kierujących pojazdami wpłynął do kancelarii marszałka sejmu Grzegorza Schetyny. To od niego zależy, czy i kiedy projekt trafi pod obrady sejmu lub do Komisji Infrastruktury.
Nowe przepisy dla rowerzystów
Od wprowadzenia w życie nowych przepisów dotyczących rowerzystów upłynęło niewiele czasu, a już pojawiło się sporo wątpliwości.
35 godzin w kulminacyjnej fazie
Jeszcze tylko dwa miesiące pozostały, by przedłużyć uprawnienia do wykonywania pracy kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów. 91 ośrodków uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „35 godzin w dowolnym tempie”.
Egzamin „na księdza”
Dziennikarz „Super Ekspressu”, by zdać egzamin, założył sutannę. Okazuje się, że pomysłowych kursantów nie brakuje.
Ekrany przeciwhałasowe
Przy budowie bądź modernizacji dróg wyższych klas technicznych coraz częściej stosowane są zabezpieczenia minimalizujące szkodliwy wpływ hałasu na otoczenie drogi, a konkretnie na mieszkańców pobliskich terenów.
Też jestem instruktorem
Jerzy Kryszak jest satyrykiem z temperamentem za kółkiem. Kierowcy, którzy mu się narażą na drodze, mogą się spodziewać srogiej lekcji nauki jazdy.
Nie tylko dla krezusów
Systemy GPS służące do monitorowania pojazdów wkrótce mogą stać się standardem w wyposażeniu większości ośrodków szkoleniowych.
Efekt trzęsącej się nogi – jak nad nim zapanować
Proponujemy zastosować się do sześciu rad, które opracował psycholog Karol Parafian.
Wakacje na drogach
Według statystyk policyjnych lipiec i sierpień to dwa miesiące w roku, w których dochodzi do największej liczby wypadków drogowych. Dlatego warto zadbać o to, by wakacje na drogach były bezpieczne.
Likwidacja winiet
Ostatnim dniem, kiedy kierowcy ciężarówek i autobusów zabiorą ze sobą w podróż winietę, jest 30 czerwca 2011. Po tej dacie winiety tracą swoją ważność i zostają zastąpione nowocześniejszym środkiem technologicznym, który otrzymał nazwę Elektronicznego Poboru Opłat.
Ale jazda – Gdzie jest Henio? – pisze Janusz Ujma.
DLA WSZYSTKICH PRENUMERATORÓW DODATKI: LETNI INFORMATOR KIEROWCY ORAZ ZAWIESZKA ZAPACHOWA DO SAMOCHODU „SZKOŁA JAZDY”!

2 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 7-8/2011 (67-68)”

  1. Pingback: stapelstein

  2. Pingback: oyster mushroom spores

Dodaj komentarz