Szkoła Jazdy nr 6/2012 (78)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 6/2012 (78).

Organizacje się jednoczą
Pod koniec kwietnia w siedzibie Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców w Piastowie odbyło się robocze spotkanie zarządów czterech organizacji społecznych zrzeszających ośrodki szkolenia kierowców i instruktorów nauki jazdy.
 
Instruktor Roku 2012
Obszerna relacja z finału imprezy, która odbyła się w Krakowie. Rozmowa ze zwycięzcą zawodów – Tomaszem Zimnochem.
 
Nadchodzi rewolucja w egzaminowaniu?
Rozmowa z Władysławem Drozdem z Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów, które przygotowało koncepcję zmiany systemu oceniania podczas egzaminu praktycznego na prawo jazdy na punktowy.
 
Ludzie czekają, bo nie ma kasy
Ponad 50 osób z Opola i okolic nie może zapisać się na kolejny termin państwowego egzaminu na istruktora nauki jazdy, ponieważ nie wiadomo, kiedy się odbędzie… Wszystko przez to, że Urząd Wojewódzki ma problemy z zorganizowaniem na ten cel pieniędzy.
 
Nowy egzamin teoretyczny: Jarmuziewicz odpowiada
– KSD WORD nie było zadowolone z postępów prac ITS nad wprowadzeniem nowego systemu egzaminów państwowych na prawo jazdy. Dlatego zaproponowano, żeby za sieć informatyczną odpowiadało PWPW – ujawnia Tadeusz Jarmuziewicz, sekretarz stanu w Ministestwie Transportu.
 
Samochód OSK na egzaminie?
Okazuje się, że koncepcja podstawiania samochodów szkoleniowych na egzamin w WORD-zie budzi wśród szkoleniowców różne reakcje. Publikujemy polemikę Władysława Drzazgi i Wojciecha Szemetyłło.
 
Surowsze kary, więcej punktów
9 czerwca wszedł w życie nowy taryfikator. Punkty karne zarobią m.in. kierowcy, którzy zaparkują na miejscu dla niepełnosprawnych i rozmawiają przez telefon komórkowy.
 
Prawo jazdy zastąpi kartę motorowerową?
Co roku przed wakacjami zwiększa się liczba osób zdających egzamin na kartę rowerową. W tym roku zainteresowanie jest rekordowe, a wszystko z powodu zapowiadanych zmian w szkoleniu i egzaminowaniu przyszłych kierowców.
 
KIEROWCA.PL otworzyło nowe oddziały regionalne
Swoją działalność prowadzi już siedem biur. Do Malborka, Gdańska, Krakowa i Torunia dołączyły niedawno Bielsko – Biała, Radom i Szczecin.
 
Dowód rejestracyjny zamiast biletu
Masz prawo jazdy i dowód rejestracyjny z ważnymi badaniami technicznymi auta? Decyzją nyskich radnych na terenie miasta i 26 ościennych sołectw możesz za darmo jeździć komunikacją publiczną.
Nie będzie zmian w rozporządzeniu
MTBiGM nie zamieści w nowelizowanym rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych regulacji sankcjonującej jednoznaczne stwierdzenie Andrzeja Bogdanowicza, dyrektora departamentu DTD, że prędkość wskazana znakiem B-33 zastosowanym łącznie z A-11a odnosi się jedynie do miejsca umieszczenia progu zwalniającego.
Ponadto wiele innych ciekawych tematów, tradycyjnie stałe, dwie nowe („Warto przeczytać”, „Bezpieczeństwo i higiena pracy”) rubryki oraz felieton Janusza Ujmy. 

3 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 6/2012 (78)”

  1. Pingback: ข้อมูลบริษัทใหญ่ GAMING WORLD

  2. Pingback: auto swiper

  3. Pingback: นำเข้าสินค้าจากจีน

Dodaj komentarz