Szkoła Jazdy nr 6/2011 (66)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru „Szkoły Jazdy”

W czerwcowym numerze:
Komisja zmieni ustawę?
Posłowie, którzy spotkali się z przedstawicielami największych organizacji skupiających właścicieli szkół jazdy oraz instruktorów, obiecali, że będą lobbować, by zmiany w ustawie o kierujących wyszły z Komisji Infrastruktury i uzyskały poparcie bez względu na legitymacje partyjne.
Symulator tylko dla bogatych
Długo oczekiwane rozporządzenie w sprawie urządzenia do symulowania jazdy w warunkach specjalnych zostało podpisane 8 kwietnia. Przyjęte rozwiązania doprowadzą do ograniczenia dostępu przedsiębiorców prowadzących OSK do nowoczesnych technologii kształcenia kierowców. Zapisy są zbyt są rygorystyczne i preferują najdroższe rozwiązania dostępne na rynku.
Każdy może się odwoływać
Co może zrobić kursant, który nie zgadza z wynikiem egzaminu? Odwoływać się, a niektórzy próbują skarżyć się nawet do prokuratury.
Kuba Bielak zareklamuje twoją szkołę
Jak pisaliśmy w majowym numerze „Szkoły Jazdy”, Kubie Bielakowi bardzo spodobał się SPS – jego idea i wykonanie, dlatego zdecydował się wesprzeć swoim wizerunkiem promocję systemu. W ramach tych działań pojawiła się również zachęta dla właścicieli ośrodków pt. „Pozwól Kubie Bielakowi reklamować twoją szkołę!”. O szczegółach rozmawiamy z Sylwią Zawadzką, kierownikiem działu handlowego wydawnictwa Winfor.
Fotoradary – dobrze czy źle?
Analiza porównawcza stanu bezpieczeństwa pierwszych kwartałów lat 2010 i 2011 wskazuje zauważalny wzrost liczby wypadków drogowych w roku 2011 o 173, spadek liczby ofiar rannych o 100 i niestety wzrost w najcięższej kategorii, czyli ofiar śmiertelnych – o 134.
Mity o egzaminach i egzaminatorach
Nie da się ukryć, że egzamin na prawo jazdy jest powszechnie uważany za jeden z najtrudniejszych egzaminów, do których przystępujemy. I rzeczywiście tak jest. Przyczyn niezdawania egzaminów jak już wiemy jest wiele, ale nie da się też ukryć, że zagadnienie związane z egzaminem na prawo jazdy przez lata obrosło w mity, które krążą pomiędzy kandydatami na kierowców.
Najczęściej na „yariskach”
Najpopularniejszym samochodem egzaminacyjnym w Polsce jest toyota yaris. Na „yariskach” egzaminy zdają kursanci w 14 miastach. Z danych statystycznych wynika, że WORD-y wymieniają flotę średnio co trzy lata.
35 godzin w dowolnym tempie
Dla kolejnej grupy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów mija termin na przedłużenie uprawnień do wykonywania swojej pracy. W związku z tym Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL wraz z ponad stu ośrodkami szkoleniowymi w całej Polsce rozpoczyna kampanię informacyjną zatytułowaną „35 godzin w dowolnym tempie”.
Kręci się bat na fałszerzy liczników
Cofanie liczników w pojazdach powinno być nowym typem przestępstwa – taką odpowiedź na swoją interpelację otrzymał z Ministerstwa Sprawiedliwości poseł Krzysztof Brejza.
Polityka komunikacyjna: BUS-pasy
Ich celem jest usprawnienie przejazdu autobusów po konkretnych trasach. Ponadto, dzięki regularności przejazdu i zwiększeniu prędkości komunikacyjnej, komunikacja publiczna staje się konkurencyjna w stosunku do komunikacji indywidualnej.
W łodzi i samochodzie
Marek Kolbowicz, mistrz olimpijski z Pekinu w łódce wioślarskiej spędza więcej czasu niż w samochodzie. A gdy już zasiądzie za kółkiem, to obowiązkowo przy muzyce.
Zwalczajmy hochsztaplerów
Zdawalność praktycznych egzaminów państwowych na prawo jazdy kat. B – od lat żenująco niska, dlaczego?
Technika kierowania „na dużych kołach” – część III
Prezentujemy ciąg dalszy systemów, które mają wspomagać kierowcę w jego pracy. Tym razem zajmiemy się systemami, które „asystują” w czasie jazdy. Są dodatkowymi oczami i uszami każdego kierowcy.
Style uczenia się, czyli jak uczyć jeździć
Halina – 54 lata, wdowa, brak doświadczenia w prowadzeniu auta. Małgosia – 32 lata, mężatka, dwójka dzieci, mąż bez prawa jazdy, pierwsze próby kierowania autem już za nią. Jurek – 18 lat, wirtuoz kierownicy w swoim mniemaniu, w wolnym czasie stały bywalec wiejskich dyskotek i… stały kierowca. Karolina – 20 lat, „córeczka tatusia”, tatuś Karoliny wie zatem najlepiej, czego potrzeba córce, a ostatnio potrzebne jest jej prawo jazdy…
Floty stoją GPS-em
Coraz więcej firm stosuje systemy GPS do zarządzania flotami swoich pojazdów. Czy ta rewolucja dotknie również rynek szkół jazdy?
Nadchodzi System Elektronicznego Poboru Opłat
Zbliża się koniec winiet w formie papierowej. Nasz kraj przechodzi na Elektroniczny System Poboru Opłat. Oprócz samej formy zmiany udokumentowania wniesienia opłaty zmianie ulegają również płatne odcinki dróg.

1 komentarz do “Szkoła Jazdy nr 6/2011 (66)”

  1. Pingback: ufabtb

Dodaj komentarz