Szkoła Jazdy nr 5/2012 (77)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 5/2012 (77).

Stop deregulacji!
Zmniejszanie wymagań stawianych przyszłym instruktorom nauki jazdy i egzaminatorom to krok w złym kierunku – uważają branżowcy, którzy uczestniczyli w konsultacjach społecznych na temat proponowanej ustawy deregulacyjnej.
 
Prędkość za progiem
Czy znak ograniczenia prędkości ustawiony przed progiem zwalniającym obowiązuje tylko do miejsca ustawienia spowalniacza? Są duże wątpliwości.
 
Problem z egzaminem wewnętrznym
Kursant trzy razy nie zdaje egzaminu praktycznego i przychodzi do ośrodka na pięć dodatkowych godzin szkolenia. Po wszystkim przystępuje do egzaminu wewnętrznego i… tu zaczynają się rozbieżności: całego czy tylko praktyki.
 
Z życia branży
Stowarzyszenie KIEROWCA.PL ma nowego prezesa. Został nim Włodzimierz Zientarski. Z funkcji szefa PIGOSK zrezygnował Aleksander Igielski. Członkowie OIGOSK przegłosowali nowy kodeks etyczny, delegaci stowarzyszeń obradowali w Kosinie.
 
Jakość z zarządzaniu firmą
O produkcie i filozofii jakości pisze Paweł Żuraw.
 
Peugeot 208
Najnowszy miejski lew z ósemką w nazwie groźnie zaryczał i właśnie wjeżdża na nasz rynek.
 
Agresywni kierowcy nie tolerują „elek”
Podjeżdżanie, niebezpieczne wyprzedzanie, gwałtowne hamowanie – to często spotykane praktyki stosowane na drodze przez „dobrze jeżdżących”, ale jakże niekulturalnych i niedouczonych pseudokierowców – piszą Wojciech Szemetyłło i Dariusz Gil.
 
Bez podpisu ani rusz
Niewykluczone, że klienci jednego z wrocławskich OSK mogą stracić pieniądze i będą musieli zaczynać edukację od początku. Wszystko przez chorobę właściciela ośrodka i nieprecyzyjne przepisy.
 
Stacje chcą zmian w cenniku
Zrzeszeni w izbie przedsiębiorcy domagają się podwyżki cen badań okresowych pojazdów. Swoją propozycję przedstawili już Ministerstwu Transportu. Resort nie planuje jednak na razie żadnych zmian w cenniku.
 
Ponadto wiele innych ciekawych tematów oraz tradycyjnie stałe rubryki: „Z życia forum” „Pytania z infolinii” „Jazda z gwiazdą” oraz felieton Janusza Ujmy. Do numeru załączona jest deklaracja członkowska Stowarzyszenia KIEROWCA.PL.

Dodaj komentarz