Szkoła Jazdy nr 5/2011 (65)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 5/2011 (65).

W majowym numerze:
Wal po osobówce! Skandal w szkoleniach
Szokujące nagrania ze szkoleń organizowanych przez Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego wyciekły do mediów. Wywołały burzę w mediach i złość kierowców osobówek. Na polecenie ministra Cezarego Grabarczyka sprawą szkoleń zajęła się już prokuratura.
W ministerstwie o szkoleniach
„Wpływ kwalifikacji wstępnej i szkolenia okresowego na wiedzę i umiejętności kierowców oraz poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego” – to tytuł konferencji, która odbyła się 29 marca 2011 r. w Ministerstwie Infrastruktury.
OIGOSK ma nowe władze
Delegaci wyłonili je podczas sprawozdawczo-wyborczego IV Zebrania Delegatów Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej OSK. Oprócz tego postanowiono podjąć działania w sprawie zmian w ustawie o kierujących.
Federacja: Bogdanowicz musi odejść
Wystąpić do Ministra Infrastruktury o odwołanie ze stanowiska dyrektora departamentu Andrzeja Bogdanowicza za złą współpracę na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz za niewłaściwą współpracę z PFSSK – taki wniosek niemal jednogłośnie przegłosowano podczas XIII Zjazdu Delegatów Stowarzyszeń Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców.
Z wizytą u zwycięzcy konkursu ELKA CLUB
Pan Piotr Kukla, właściciel OSK Hanex w Ludomach w Wielkopolsce, został laureatem tegorocznej edycji konkursu ELKA CLUB. Nagrodą był voucher na wycieczkę turystyczną o wartości 3 tys. zł.
Instruktor Roku 2011
Zawody po raz pierwszy zostaną rozegrane w Pile. Impreza, która odbędzie się 10-11 czerwca, zapowiada się bardzo interesująco.
Nowoczesne szkolenie dla branżowców
Ponad stu przedstawicieli ośrodków szkolenia kierowców z całego kraju spotkało się pod Bełchatowem na szkoleniu zorganizowanym przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie KIEROWCA.PL.
Zawieszony między hobby a zawodem
Jak z ogrodnika stać się rajdowcem i dlaczego warto mieć syrenkę – o tym rozmawiamy z jednym z najbardziej utytułowanych pilotów rajdowych w Polsce Maciejem Wisławskim.
Szkolenie czyni mistrza
Z inicjatywy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia KIEROWCA.PL swoją działalność rozpoczęła Akademia Trenera-Wykładowcy. Powstała ona z myślą o instruktorach jazdy, wykładowcach oraz pracownikach biurowych ośrodków szkolenia.
Oddasz firmę dzieciom, nie będziesz Super OSK
W takiej sytuacji jest jeden z naszych czytelników, który dwa lata temu przepisał działalność na jedno z dzieci. Dziś, pomimo że firma spełnia wszystkie inne dodatkowe wymagania, jego OSK nie stanie się „super”.