Miesięcznik Szkoła Jazdy Szkoła Jazdy nr 4/2014 (100)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 4/2014 (100)!

Temat numeru:100 numerów „Szkoły Jazdy”
To już setny numer naszego miesięcznika. Obserwujemy i opisujemy wydarzenia związane z branżą
szkolenia kierowców od listopada 2005 roku.
Trzymajcie tak dalej!
Jubileuszowy felieton Janusza Ujmy.
Miejskie auta dla początkujących
W drugiej odsłonie naszego cyklu pod lupę weźmiemy kilka małych miejskich samochodów.
Neverending story
Eugeniusz Kubiś pisze o kolejnym odcinku serialu pt. „Prace podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia komisyjnego projektu ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami”.
Jesteśmy reprezentantami państwa
O nadchodzących zmianach w ustawie o kierujących, samochodach OSK na egzaminie i jawności pytań egzaminacyjnych rozmawiamy z Łukaszem Kucharskim, prezesem Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD.
Praktyczność ponad wszystko
Praktyczne i oszczędne kombi z trzyletnią gwarancją za bardzo rozsądne pieniądze. W świecie współczesnej motoryzacji takie kombinacje są coraz rzadziej spotykane. Dacia Logan MCV z silnikiem 1.5 dCi udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych.
Poznajmy Porsche
Długoletni redaktor naczelny magazynu „Der Spiegel” i autor bestsellerów, Stefan Aust, oraz dziennikarz i ekspert Porsche, Thomas Ammann, zgłębiają historię marki Porsche.
Korekta liczników
Paweł Żuraw: „Więcej dobra i pożytku jest w dawaniu niż w braniu. Czy się z tym zgodzicie?”
Jak dbasz, tak masz
Wielu kierowców, nawet doświadczonych, zapomina, że troska o stan techniczny pojazdu nie ogranicza się do okresowych przeglądów oraz przestrzegania wyszczególnionych w książce serwisowej terminów wymian elementów eksploatacyjnych.
Pana Michała batalia z sądami
Sprawa właściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców „Motoklub” w Więcborku, Michała Jóźwiaka, którą opisywaliśmy w grudniowym numerze „Szkoły Jazdy”, cały czas jest w toku. Nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot akcji. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy przyznał się do błędu i wniósł o kasację wyroku do prokuratora generalnego.
Orłoś za kółkiem
Znany dziennikarz i prezenter telewizyjny lubi auta wygodne, bezpieczne, ekonomiczne, najlepiej z napędem na cztery koła. Przede wszystkim jednak takie, gdzie działają wszystkie biegi, bo w maluchach, od których rozpoczęła się jego przygoda z motoryzacją, było z tym różnie.
Dwa plus jeden
Dwa pasy w jedną stronę, a jeden w drugą. Po przejechaniu kilku kilometrów zmiana: jeden pas w jedną stronę i dwa w drugą. To rozwiązanie rodem ze Skandynawii. Czy przypadło do gustu polskim kierowcom?
Uspokojenie ruchu – doświadczenia śląskie
Wobec braku szczegółowych unormowań, dotyczących choćby stosowania tzw. fizycznych środków uspokojenia ruchu na drogach, poszczególni zarządcy dróg radzą sobie z tym problemem w różny sposób.
Trzy pasy i 40 km/h? To nie dla mnie!
Często jadąc zgodnie z maksymalną dozwoloną prędkością prawym pasem jesteśmy przyczyną nerwów pozostałych kierowców. Ale dlaczego denerwują się na kogoś, kto chce przestrzegać przepisów?
Zmiany… Czy wyjdą na dobre?
Tym razem będę omawiał zmiany, które podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu o zmianie ustawy o kierujących pojazdami zatwierdziła podczas ostatnich posiedzeń. Podsumuję co ważniejsze zmiany dla środowiska instruktorów i egzaminatorów i sprawdzę, czy idą one w dobrą stronę.
Dlaczego tak trudno uzyskać wynik pozytywny (2)
Gdybym był egzaminatorem, oczekiwałbym od kandydata na kierowcę przyzwoitej jazdy oraz myślenia.
Nowoczesność w domu i zagrodzie… choć nie każdej
To było do przewidzenia – okazuje się, że jest w Polsce przynajmniej jedno miejsce, w którym do uzyskania prawa jazdy wciąż konieczne jest papierowe zaświadczenie o ukończeniu kursu. Jak za starych, dobrych czasów – chciałoby się rzec.
Awans wiceprezesa
W walce o fotel szefa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców łowiczanin Krzysztof Bandos pokonał łodzianina Krzysztofa Kołodziejczaka stosunkiem głosów 23:16. Wybory odbyły się 22 marca w Gorzowie, podczas XVI Zjazdu Delegatów Stowarzyszeń PFSSK.
Tajność czy nieudolność?
Tadeusz Sobotka, szkoleniowiec i działacz społeczny, postanowił podzielić się z nami swoimi przemyśleniami na temat bazy pytań egzaminacyjnych.
Historia autobusu dla podróżnych
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozbudowuje elektroniczną bazę Centralnej
Ewidencji Pojazdów i Kierujących (CEPiK), w której zawarte są dane dotyczące osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami oraz dane o pojazdach.
Oj, zapomniałem o...
Niestety, zdarza się, że przy kontroli drogowej otwieramy dowód rejestracyjny pojazdu, zaglądamy do polisy ubezpieczenia OC i robimy wielkie oczy widząc, że czegoś nam brakuje. Zdarza się również, że nie dopełniamy (często z niewiedzy) obowiązków wynikających z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych OC lub innych formalności, które powinien załatwić właściciel pojazdu mechanicznego dopuszczonego do ruchu.
Forma czy treść?
Kolejny felieton Wojciecha Szemetyłły.
redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0