Szkoła Jazdy nr 4/2011 (64)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 4/2011 (64).

W kwietniowym numerze:
Cena minimalna uzdrowi szkolenia? Likwidacja niezdrowej konkurencji cenowej, poprawa jakości szkoleń oraz większe wpływy do budżetu państwa – to tylko niektóre z wymienianych przez branżowców zalet wprowadzenia ceny minimalnej na szkolenia. Czy to wystarczające argumenty, aby ustawodawca zdecydował się na regulowanie tej części rynku?
Coraz trudniej zdobyć prawko – zdawalność praktycznego egzaminu na prawo jazdy oscyluje w granicach 30 proc. W Ostrołęce szanse na pozytywny wynik jest jak rzut monetą, szanse są pół na pół. A w Trójmieście, Zamościu, Włocławku i Pile – jak wyciągnięcie koloru z talii kart – zdaje co czwarty.
Koalicja przeciw ustawie – W całym kraju trwa spontaniczna akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie zmiany niekorzystnej dla szkoleniowców Ustawy o kierujących pojazdami. Następnym krokiem będzie spotkanie z przekonanymi do branżowej inicjatywy posłami.
Chrzanowscy szkoleniowcy zawiązali stowarzyszenie – O przyszłości nowej organizacji i idei jej powstania rozmawiamy z Januszem Krupnikiem, który objął funkcję prezesa SISKPCh.
Listek na okres próbny – Po zmianach prawo jazdy kategorii B1 będzie upoważniać do jazdy motorowerem i czterokołowcem. W przepisach nie udało mi się znaleźć definicji czterokołowca.
Grupowo na prawo jazdy – Moda na zakupy grupowe opanowała internet. Na specjalnych portalach pojawiły się oferty kursów prawa jazdy nawet za 650 zł! To psucie rynku! – narzekają szkoleniowcy.
Kulturalna jazda z krakowskim bardem – Kompozytor, pianista, poeta i piosenkarz niegdyś związany z legendarną krakowską Piwnicą pod Baranami w środowisku artystycznym uchodzi za autorytet w dziedzinie motoryzacji. A do tego pamięta imię i nazwisko instruktora, który uczył go jeździć samochodem przed 24 laty!
Co nowego w ITD – W tym roku mija 10 lat od uchwalenia ustawy o transporcie drogowym, która ustanowiła Inspekcję Transportu Drogowego. Od 1 stycznia 2011 r. spektrum działania służby rozszerzono o nowe zadania.
Ostatni dzwonek na motor! Od 2012 roku prawo jazdy na motocykl będzie mogła zrobić osoba, która ukończyła 24 lata. Wszyscy ci, którzy ukończyli 18 lat i marzą, by wsiąść na motor, muszą się spieszyć – na zrobienie prawka mają czas tylko do końca roku.
Kontrola drogowa – czy powróci ORMO? Na dziś służb mundurowych z uprawnieniami do kontroli drogowej jest siedem – ale nikt nie czuje się bezpieczny na drodze – nie tylko ze względu na stan dróg, ale i coraz mniejszą kulturę jazdy. Pisze Janusz Ujma.

1 komentarz do “Szkoła Jazdy nr 4/2011 (64)”

  1. Pingback: แทงหวยออนไลน์

Dodaj komentarz