Miesięcznik Szkoła Jazdy Szkoła Jazdy nr 3/2014 (99)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 3/2014 (99)!

Temat numeru:
Batalia o e-learning
Podczas lutowego posiedzenia komisji nadzwyczajnej, zajmującej się zmianą ustawy o kierujących pojazdami, posłowie odrzucili poprawkę, która oznaczałaby faktyczny demontaż metody e-learningu. Czy była o reakcja na list otwarty napisany kilka dni wcześniej przez Super OSK i firmy wydające pomoce naukowe do szkolenia kierowców?
Kłopotliwa ekojazda
Wedle procedowanej w Sejmie nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, kandydat na kierowcę będzie podczas państwowego egzaminu praktycznego sprawdzany z umiejętności energooszczędnej jazdy. Właściciele autoszkół, instruktorzy, a nawet szefowie WORD-ów głowią się, jak miałoby to wyglądać. Odpowiedzi na razie nie ma.
Pierwsze auto za 5000 zł
Startujemy z nowym cyklem. Łukasz Szewczyk prezentuje auta, których zakup powinni rozważyć świeżo upieczeni kierowcy. W marcowym numerze „Szkoły Jazdy”  głównym  kryterium wyboru jest niska cena.
Armagedon czy niestrawność?
Kolejny felieton naszego najbardziej kontrowersyjnego publicysty – Eugeniusza Kubisia.
System (w końcu) jednolity
Dopiero rok po wejściu w życie ustawy o kierujących pojazdami wszystkie WORD-y pracują na identycznym systemie teleinformatycznym, a wszyscy kandydaci na kierowców zdają ten sam egzamin teoretyczny.
Jest porozumienie w sprawie samochodów
Szczecińskie ośrodki szkolenia niepokoją się kolejnymi orzeczeniami w sprawie zamówienia na nowego samochody dla WORD-u. Dlatego lokalne stowarzyszenie podpisało z dyrektorem porozumienie: jeśli auta znikną, egzaminy będą się odbywać na ich sprzęcie.
Do miasta, do nauki
Prezentujemy kolejny samochód. Tym razem jest to miejski volkswagen up!
Szacunek dla norm
Czy w naszym społeczeństwie brakuje czegoś, co można byłoby określić świadomością istnienie norm prawnych? – zastanawia się Paweł Żuraw.
Karta może uratować ci życie
Pozornie zwykły świstek papieru wożony w samochodzie pozwala skrócić czas akcji ratowniczej aż o 6-9 często decydujących minut. Tylko trzeba go mieć. Do korzystania z kart ratowniczych zachęcają: Związek Dealerów Samochodów, Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego i strażacy.
Polskie bariery w drodze do prawa jazdy kategorii B
Publikujemy list do redakcji, który przysłał nam Wiesław Lustyk, instruktor z ponad 30-letnim stażem pracy.
W poszukiwaniu nowych wyzwań
W kolejnej „Jeździe z gwiazdą” o swojej pasji motocyklowej i off-roadowej opowiada Marcelina Zawadzka, Miss Polonia 2011.
Cukierki od policjantów
O olsztyńskiej akcji promującej życzliwość na drodze pisze Anita Urszula Małecka.
Czy na naszych drogach jest coraz bezpieczniej?
Dane pokazują, że tak… ale czy rzeczywiście? – zastanawia się Marek Wierzchowski.
Kto rządzi na przejściu?
O braku kultury i bezpieczeństwa na „zebrze” pisze Albin Sieczkowski.
Do egzaminu trzeba się przygotować
Artykuł, który podsumowuje i kończy serię „Dlaczego nie zdają?”.
Koniec bezkarności za granicami kraju
O konsekwencjach zmiany Ustawy prawo o ruchu drogowym pisze Marek Rupental.
Zderzenie z dzikiem
Jak na bliskie spotkanie samochodu z dzikim zwierzęciem patrzą ubezpieczyciele? Wyjaśnia to Marek Kukawka.
Tadeusza Sobotki wołanie o pomstę do nieba
O błędach i niedoróbkach, tzw. społecznikach i nadziei na lepsze przepisy dla kierujących pojazdami pisze zasłużony szkoleniowiec Tadeusz Sobotka.
Więcej o bezpieczeństwie w OSK
Grupa Michelin i FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) zorganizowały niedawno ogólnopolską kampanię edukacyjną Złote Zasady Michelin, która ma propagować najważniejsze reguły bezpiecznego zachowania się na drodze.
Dlaczego tak trudno uzyskać wynik pozytywny?
Moim zamiarem nie jest obrona egzaminatorów oraz ośrodków egzaminowania, ale zwrócenie uwagi na problem uczenia kursantów. Ośrodek szkolenia kierowców to instytucja z założenia powołana do prowadzenia teoretycznej i praktycznej nauki jazdy – pisze Marcin Zygmunt.
Zmiana wachty
Kolejny felieton Wojciecha Szemetyłły.
redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0