Szkoła Jazdy nr 3/2012 (75)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 3/2012 (75).

W marcowym numerze:
Czy szkoły jazdy próbują oszukiwać kursantów?
Część przyszłych kierowców skarży się, że instruktorzy rozmyślnie nie zaliczają im egzaminu wewnętrznego na prawo jazdy kategorii B. W takim przypadku kursanci muszą dokupować co najmniej kilka godzin jazd doszkalających. Co na to właściciele ośrodków szkolenia kierowców?
Powiaty są przeciw
Ministerstwo planuje wprowadzenie poprzez rozporządzenie kart kandydata na kierowcę. Wywołało to oburzenie Związku Powiatów Polskich. Chodzi m.in. o pieniądze.
Minister wskazał oprogramowanie egzaminacyjne
WORD-y testują oprogramowanie do przeprowadzania części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy. Sporządziła je Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Jako jedyni sprawdziliśmy jak aplikacja działa w praktyce.
Więcej kursantów – niższa jakość
Rozbite „elki”, zniszczone płoty i połamane drzewa – to efekt trwającego od stycznia boomu na robienie prawa jazdy. Na egzaminy trafiły tabuny nieprzygotowanych i zestresowanych kursantów. Jak całą sytuację komentują dyrektorzy WORD-ów?
Opłata za… zatłoczenie
W jakich miastach musimy płacić za wjazd do centrum? Ile to kosztuje? Czy pobieranie opłat za zatłoczenie jest rozwiązaniem sensownym? Szczegóły w artykule Marka Wierzchowskiego.
Zarządzanie firmą – istota i cele
Warto myśleć w kategoriach menedżerskich, umieć planować, przewidywać, organizować, motywować, a tym samym dążyć do realizacji konkretnych celów – pisze Paweł Żuraw w drugiej części cyklu o zarządzaniu ośrodkiem szkolenia kierowców.
Trójmiejskie środowisko OSK jednoczy się
Janusz Chmielowiec, wiceprezes OT6 Gdańsk namawia do poparcia listu otwartego, który już niedługo wyląduje na biurku ministra Sławomira Nowaka. O co walczy środowisko ośrodków szkolenia kierowców?
Rewolucja na pendrivie
Już wkrótce w sprzedaży dostępna będzie najnowsza wersja Vademecum Wykładowcy SPS. Program znajduje się na pendrivie. Aplikacja będzie na bieżąco aktualizowana i udoskonalana przez internet.
Bezpieczeństwo młodych kierowców
Do kursantów z województwa kujawsko-pomorskiego trafi płyta CD z materiałami instruktażowymi. Przygotowała je m.in. policja i straż pożarna. Ma to w obrazowy sposób uzmysłowić, w jaki nieodpowiedzialny sposób mogą zachowywać się na drodze kierowcy.
Hyundai i30
To jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku. Dlaczego? Wyjaśnia to Filip Otto.
Gorzowianie podsumowali rok i nagrodzili najlepszych
Kto otrzymał tytuł instruktora roku? Które ośrodki szkolenia zostały uznane za godne wyróżnienia? O tym w relacji Macieja Piaszczyńskiego.
Czy molestowanie to margines?
Zamojski sąd zajmuje się sprawą instruktora nauki jazdy, którego kursantka oskarżyła o molestowanie seksualne. To nie pierwszy taki incydent.
Klaudia Carlos: stawiam na bezpieczeństwo
Tym razem w kolejnej odsłonie cyklu „Jazda z Gwiazdą” rozmawiamy ze znaną prezenterką telewizyjną. Czy czuje się dobrym kierowcą? Jakiej myzyki słucha podczas jazdy? Wszystkiego dowiecie się czytając wywiad z Klaudią Carlos.
Ułatwienie dla przyszłych kierowców?
Czy będzie można zdawać egzamin na prawo jazdy samochodem innym niż będącym w dyspozycji wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego? Z interpelacją w tej sprawie wystąpił białostocki poseł Dariusz Piontkowski.
Niewiedza kosztuje
Czy instruktor, którego sąd uznał za winnego spowodowania kolizji, traci prawo wykonywania zawodu?
Ubezpieczenia OC i co z tego?
Wielu kierowców ma problemy z egzekwowaniem swoich praw przed ubezpieczycielem. Z czego to wynika? Wyjaśnia Marcin Kukawka.
Syndrom wypalenia zawodowego u instruktorów nauki jazdy
Wiele osób pracuje zgodnie z zasadą „szybciej, wyżej, więcej, dalej”. Chroniczny, przedłużający się stres i przeciążenie mogą doprowadzić do wypalenia zawodowego – pisze psycholog Monika Urbańska-Bulas.
Niebezpieczne zawracanie – czy można inaczej?
Wojciech Szemetyłło i Dariusz Gil, szkoleniowcy ze Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców omawiają odmienny sposób szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców w zakresie manewru zawracania.
Przyszłość tachografów
Komisja Europejska uważa, że istnieje pilna potrzeba zmian specyfikacji technicznych tachografów cyfrowych – pisze Marek Rupental.
Lekkie zmiany kategorii ciężkiej
Radosław Biernat, specjalista ds. prawnych przygląda się kolejnej porcji przepisów transportowych projektowanych przez resort.
Pierwsza pomoc
W trzeciej części poradnika Łukasz Michalski omawia, co powinniśmy zrobić w przypadku wystąpienia znacznych obrażeń ciała, do których dochodzi w wypadkach na drodze.
„U nas emeryci tylko sprzątają”
Taki napis można było zobaczyć na wyświetlaczu zamontowanym na szybie siedziby szkoły jazdy Automaniak. Przeciwko kontrowersyjnej reklamie zaprotestowali wrocławscy seniorzy. Właściciel ośrodka: „Nie chcieliśmy nikogo obrazić, tylko zwrócić uwagę na to, że mamy młodych instruktorów”. W efekcie reklama została wycofana.
Ułatwienia dla rejestrujących auta
1 stycznia wprowadzono zmiany pozwalające osobom sprowadzającym samochody osobowe z zagranicy na szybsze zarejestrowanie takich pojazdów – pisze Leszek Grzeczka.
Ponadto w numerze stałe rubryki: „Z życia forum” „Pytania z infolinii” oraz felieton Janusza Ujmy. Tym razem pod osobliwym tytułem „Uwaga! Puszczają bąki…”.
Zapraszamy do prenumeraty!

6 komentarzy do “Szkoła Jazdy nr 3/2012 (75)”

  1. Pingback: โรงแรมสุนัขเข้าได้

  2. Pingback: stapelstein

  3. Pingback: kojic acid soap

  4. Pingback: faceless niches

  5. Pingback: cat888

  6. Pingback: hihuay

Dodaj komentarz