Szkoła Jazdy nr 12/2010 (60)

Zapoznaj się z zawartością aktualnego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 12/2010 (60)

W grudniowym numerze:
Dyskusji wokół VAT-u ciąg dalszy. Wszystko wskazuje na to, że od stycznia wejdą w życie nowe przepisy dotyczące podatku od towarów i usług. Właściciele ośrodków mają jednak wiele wątpliwości. Przeczytaj jakie.
Co o podatku VAT na szkolenia myśli dr inż. Paweł Małecki, doradca podatkowy z Kancelarii Doradztwa Podatkowego Pama SC, ekspert „Dziennika Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”.
Prezentacja Stowarzyszenia Ośrodków Szkolenia Kierowców w Lublinie.
Akredytacja. To nie tylko sposób na obejście VAT-u na szkolenie kierowców. To przede wszystkim potwierdzenie prowadzenie szkoleń na najwyższym poziomie, z którym wiąże się wzrost prestiżu i podniesienie wartości marketingowej ośrodka. Przedstawiamy, jak uzyskać akredytację.
Strefy ruchu uspokojonego – zarządzanie prędkością w obszarach zabudowanych.
Dwie godziny obowiązkowego szkolenia między zmierzchem a świtem obowiązują od blisko pięciu lat, jednak ośrodki szkolenie nie zawsze je przeprowadzają.
Jazda z Gwiazdą – Motoryzacja to nie tylko praca – mówi najbardziej rozpoznawalny w Polsce dziennikarz motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski.
Uwaga poślizg! Śnieg, deszcz i oblodzone drogi to nieodzowne atrybuty zimy. Razem z Sebastianem Wesołowskim z ODTJ Rajder w Torunie przedstawiamy w kilku odsłonach niebezpieczne zjawiska, jakie mogą nas spotkać na drodze.
Kryptokampania na symulatorze. Dyrektor szczecińskiego WORD-u (kandydat na radnego), przy okazji prezentacji symulatora dachowania zakupionego za publiczne pieniądze, promował swoje hasło wyborcze „Budujemy bezpieczeństwo”. Mandatu nie zdobył.
Inspektorzy Transportu Drogowego przejmą fotoradary. Po wielomiesięcznych przepychankach, podczas których tzw. ustawa fotoradarowa brnęła ku finiszowa niczym rasowy lekkoatleta, osiągnęła ostatnią prostą.