Miesięcznik Szkoła Jazdy Szkoła Jazdy nr 1/2014 (97)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 1/2014 (97)!

Pożegnaliśmy kolejny rok
Był pełen zmian i niespodziewanych zwrotów akcji. Jaki będzie kolejny?
Telechaos
Niedopracowane i bardzo późno wprowadzone przepisy dotyczące nowych egzaminów teoretycznych, walka dwóch dostawców systemu teleinformatycznego, tajne bazy pytań – to wszystko sprawiło, że kandydaci na kierowców niechętnie kierowali się do WORD-ów. Jeśli już to robili, egzaminy zazwyczaj oblewali.
Kolejne elki egzaminacyjne w Zielonej Górze
Następni właściciele ośrodków szkolenia przygotowują się do podpisania z WORD-em Zielona Góra umowy na podstawienie samochodów szkoleniowych na egzamin na kategorię B.
Blondynka – ostatnia nadzieja branży
Mam ostatnią iskierkę nadziei, że pani minister Elżbieta Bieńkowska da sobie radę i z ustawą o kierujących pojazdami, i z pendolino, i z całą resztą problemów. Jeżeli nie ona, to nikt inny – pisze Eugeniusz Kubiś.
Hu, hu, ha, nasza zima zła
Zasypane auta, śliskie drogi, minusowa temperatura i szare niebo – to prawda, zima nie jest najsympatyczniejszą porą roku nie tylko dla polskich kierowców. Ale bez obaw, Szwedzi mają gorzej – przekonuje Filip Otto.
To nie czas na rewolucję?
Projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami przeszedł pierwsze czytanie w Sejmie i został skierowany do specjalnie utworzonej ośmioosobowej podkomisji. – To nie czas na rewolucję. Trzeba poprawić w ustawie to, co się da – mówił Zbigniew Rynasiewicz, wiceszef Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Joanna Galuba z milionowym prawem jazdy
Uroczystość wręczenia blankietu według nowego wzoru 22-letniej warszawiance odbyła się 17 grudnia w sejmowej Sali Kolumnowej. Wydarzeniu towarzyszył wernisaż wystawy wiceprezesa stowarzyszenia KIEROWCA.PL Jerzego Kociszewskiego „Prawo jazdy na ziemiach polskich”.
Komunikacja dla dzieci i młodzieży
Podczas debaty, która odbyła się przy okazji wręczenia milionowego prawa jazdy Andrzej Szklarski, dyrektor WORD-u w Warszawie zapytał, czy nie warto byłoby zlikwidować obowiązkowego szkolenia kursantów. Na sali zawrzało. Wszyscy jednak zgodzili się, że warto pracować nad wprowadzeniem do szkół wychowania komunikacyjnego.
Nissan qashqai
Lada moment w salonach nissana zaparkuje druga generacja quashqaia. I pewnie długo w nich nie zagości, bo tego typu modele są obecnie rozchwytywane przez klientów – pisze Filip Otto.
OSK jak organizacja ucząca się
Im bardziej skomplikowany jest świat, zarządzanie staje się sztuką zdobywania wiedzy i takich umiejętności, które są niezbędne do przetrwania i rozwoju w ciągle zmieniającym się otoczeniu – pisze Paweł Żuraw.
Łapówki, przekręty, fałszerstwa
Wyroki, zatrzymania i odbieranie uprawnień to konsekwencje kolejnej fali afer związanych ze szkoleniem i egzaminowaniem kierowców w Polsce.
Jazda z gwiazdą: Rozważna i romantyczna
Podczas dłuższej podróży jej auto zmienia się w mobilny zakład pracy. W samochodzie można znaleźć nawet resoraki! W płynnej jeździe nie przeszkadzają jej nawet buty na obcasach. Zapraszamy do lektury wywiadu z Agnieszką Cegielską.
Uważajmy na pieszych
Z Wojciechem Pasiecznym, byłym szefem stołecznej drogówki i biegłym sądowym w zakresie rekonstrukcji wypadków drogowych, rozmawia Anita Urszula Małecka.
Zimowe lenistwo
Oblodzone i nieodśnieżone samochody to w Polsce podczas zimy widok codzienny. Powód? Lenistwo kierowców – uważa Albin Sieczkowski.
Pocztówki z podróży
O tym, na co kierowca musi zwrócić uwagę podczas pobytu w estońskim Tallinie pisze Marek Wierzchowski.
Psychologia na usługach szkoleniowców
Rozmowa z Katarzyną Piskorską z fundacji ZenDriving.
Już niedługo koniec bezkarności za granicami kraju
W projekcie ustawy o zmianie Prawa o ruchu drogowym zaproponowano rozwiązania, które ułatwią wymianę informacji między krajami Unii Europejskiej a Polską na temat kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego – pisze Marek Rupental.
Dziura była wielka, koło się urwało… Kto za to zapłaci?
Już po pierwszych przymrozkach widzimy więcej dziur i innych przeszkód na drodze, które mogą zaskoczyć kierującego i doprowadzić w konsekwencji do uszkodzenia pojazdu. A co, jak w jedną w nich wpadnie nasz samochód? – pyta Marcin Kukawka.
Poznaj znaki
Jedną z wielu przyczyn oblewania egzaminów na prawo jazdy jest tak, wydawać by się mogło, błaha rzecz, jak nieznajomość znaków – pisze Michał Makarewicz.
OSK kontratakuje
Prawo jazdy to dokument przez wielu traktowany jako wyznacznik dorosłości, na równi z dowodem osobistym. Czy słusznie? – pyta się Marcin Zygmunt.
Minął rok!
Kolejny felieton Wojciecha Szemetyłły.
redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0