Szkoła Jazdy nr 1/2012 (73)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 1/2012 (73):

W styczniowym numerze:
Urzędnik na szkoleniu
Lubuski Ośrodek Szkoleniowy i Stowarzyszenie KIEROWCA.PL przeprowadzili szkolenia dla urzędników których tematem było funkcjonowanie ośrodka szkolenia w świetle nowej ustawy o kierujących pojazdami.
Ustawa to urzędniczy horror
Po wejściu w życie ustawy o kierujących rewolucje przeżyją nie tylko ośrodki szkoleniowe i kursanci, ale również urzędnicy prowadzący nadzór nad szkoleniami. Coroczne kontrole, karty kursanta, zbieranie informacji o miejscu i czasie szkolenia – to tylko niektóre obowiązki, jakie od lutego spadną na urzędnicze barki.
Z OSK do starostwa, drogą elektroniczną
Dane kursantów, terminy rozpoczęcia oraz zakończenia kursu i egzaminu wewnętrznego – takie informacje właściciele OSK będą mogli wysłać do starostw w postaci elektronicznej. Opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym, są równoważne dokumentom własnoręcznie podpisanym.
Prawko bez faktury
Odebrałeś dokument – czy możesz zażądać faktury?
Będą dodatkowe etaty?
Czy starostwa są gotowe na zmiany, które wejdą w życie 11 lutego? Czy urzędy będą skuteczniej kontrolować ośrodki i przede wszystkim czy wystarczy im na to wszystko mocy? O tym wszystkim opowiada nam w rozmowie naczelnik wydziału komunikacji w jednym ze starostw powiatowych, który wolał zachować anonimowość.
Koszalin: zmienią samochody?
Dyrektor ZORD-u Eugeniusz Romanow nastraszył niedawno szkoleniowców przetargiem na nowe samochody, który miałby być ogłoszony jeszcze w tym roku. Wcześniej obiecywał, że peugeoty pojeżdżą do 2014 roku. Czy protesty OSK pomogą?
Szkolenie niezgodne z programem
Na właścicielach ośrodków szkolenia kierowców, instruktorach i samych kursantach ciąży sporo obowiązków. Nad ich przestrzeganiem czuwają nie tylko urzędnicy – zarówno ze starostw powiatowych, jak i urzędów skarbowych – ale i policja.
Jazda w warunkach fikcyjnych
Wszyscy żyjemy w przekonaniu, że doszkalanie kierowców w Polsce jest na europejskim poziomie.
Wal po osobówce: zapadł wyrok
Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata – taki wyrok usłyszał instruktor szkoleń kierowców zawodowych OZPTD, który fałszował dokumenty kursów.
Piesi w poprzek skrzyżowania
Tym razem przyjrzymy się problemowi ruchu pieszych na skrzyżowaniu. Okazuje się, że ciekawe rozwiązanie mają nasi zachodni sąsiedzi.
Trudna sytuacja niepełnosprawnych
Osoby niepełnosprawne chcące uczestniczyć w kursach nauki jazdy napotykają na całe pasmo przeszkód, które ugruntowują i potwierdzają w praktyce opinię, o niedostatecznym poziomie tych usług i braku ich powszechnej dostępności.
Po pierwsze – muzyka, po drugie – Renault
Kolumny do wieży i trabant czy opel ascona? Renault czy porsche? Dla Hirka Wrony, znanego dziennikarza muzycznego i DJ-a, pierwszorzędne znaczenie ma duży bagażnik, w którym zmieści się sprzęt muzyczny.
Egzamin i parkowanie równoległe
Na egzaminie z prawa jazdy egzaminator ma za zadanie sprawdzić umiejętności parkowania osoby egzaminowanej. Parkujemy skośnie i prostopadle przodem oraz równolegle tyłem.
Transport w poślizgu
W tym numerze sprawdzamy, czego nie udało się „domknąć” w starym roku i dalej przyglądamy się ustawie o kierujących pojazdami.
Zmiana odpowiedzialności za naruszenia w transporcie
Od lat panuje przekonanie, że dzień 1 stycznia kojarzy się z podwyżkami. Składając sobie noworoczne życzenia, w wielu domach i na salach balowych życzymy sobie zmian, zmian na lepsze.
Janusz Ujma pisze: Powrót do cen

2 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 1/2012 (73)”

  1. Pingback: ufabtb

  2. Pingback: Tankless Water Heater Installation Plumbers Near Me

Dodaj komentarz