Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 02/2013 (86).

Pierwsze śliwki robaczywki?
Tuż po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących egzaminu teoretycznego tłumów w WORD-ach nie było. Jednak ci, którzy zdecydowali się zdawać teorię, przeważnie oblewali.
Nowe egzaminy w Szczecinie
Fotorelacja z pierwszego dnia egzaminów.
ITS zgarnął większość
Ofertę Instytutu Transportu Samochodowego dotyczącą systemu informatycznego wybrało aż 35 WORD-ów, pozostałe 14 zdecydowało się na produkt Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jednak pomiędzy tymi dwiema firmami cały czas trwa spór o tzw. profil kandydata na kierowcę.
Nowela na ostatnią chwilę
Pomimo sprzeciwu części opozycyjnych posłów i senatorów nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami stała się faktem. Jednak prezydent złożył swój podpis zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem jej obowiązywania.
Nie musisz tracić kursantów
Kursant, który przyjdzie do naszego ośrodka i zostanie odesłany przez do starostwa po profil kandydata, może już do nas nie wrócić – obawiają się właściciele OSK. – Istnieje rozwiązanie – uspokajają prawnicy.
Jarmuziewicz Style
Bardzo ciekawy felieton Eugeniusza Kubisia.
Muzyk z pasją
– Mam teraz przeróżne propozycje, zainteresowały się mną media. Prawie wszyscy słyszeli już o zespole Weekend i Radku Liszewskim. A ja prawie cały czas jestem w trasie, na walizkach. Ale byłbym głupi, gdybym narzekał – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Radek Liszewski, autor hitu „Ona tańczy dla mnie”.
Dobre światła są bezcenne
Analizy Instytutu Transportu Samochodowego wykazały, że jednym z powodów dużej ilości wypadków na polskich drogach, szczególnie w nocy, jest zły stan oświetlenia pojazdów. Dlatego ITS powołał do życia Inicjatywę na Rzecz Dobrych Świateł Samochodowych.
Rebelia przeciwko fotoradarom
„Pozbawmy radarowym złodzei łupu z naszych mandatów. Niech sami za nie zapłacą” – pisze w serwisie społecznościowym Facebook Robert „Rebeliant” Szmarowski, inicjator protestu przeciwko fotoradarom.
ODTJ: Zmiana ustawy pogrążyła nas i społeczeństwo
Na nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami stracimy miliony. Ucierpi również bezpieczeństwo – ostrzega Polskie Stowarzyszenie Motorowe ODTJ.
Zmiana dyrektora
Rozmowa ze Stanisławem Leszkiem Szatkowskim, nowym szefem olsztyńkiego WORD-u.
Pyrrusowe zwycięstwo
Felieton Wojciecha Szemetyłło.
Zdałeś egzamin, ale czy dostaniesz uprawnienia?
Jeśli osiemnastolatek zdał egzamin na kategorię A tuż przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami, to wynik tego egzaminu zachowuje ważność również po 19 stycznia. Jednak wcale nie oznacza to, że zostaną wydane mu uprawnienia, bo podstawą do tego są już nowe przepisy.

Dodaj komentarz