Szkoła Jazdy nr 02/2013 (86)

Zapoznaj się z zawartością najnowszego numeru miesięcznika „Szkoła Jazdy” nr 02/2013 (86).

Pierwsze śliwki robaczywki?
Tuż po wejściu w życie nowych przepisów dotyczących egzaminu teoretycznego tłumów w WORD-ach nie było. Jednak ci, którzy zdecydowali się zdawać teorię, przeważnie oblewali.
Nowe egzaminy w Szczecinie
Fotorelacja z pierwszego dnia egzaminów.
ITS zgarnął większość
Ofertę Instytutu Transportu Samochodowego dotyczącą systemu informatycznego wybrało aż 35 WORD-ów, pozostałe 14 zdecydowało się na produkt Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Jednak pomiędzy tymi dwiema firmami cały czas trwa spór o tzw. profil kandydata na kierowcę.
Nowela na ostatnią chwilę
Pomimo sprzeciwu części opozycyjnych posłów i senatorów nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami stała się faktem. Jednak prezydent złożył swój podpis zaledwie dwa dni przed rozpoczęciem jej obowiązywania.
Nie musisz tracić kursantów
Kursant, który przyjdzie do naszego ośrodka i zostanie odesłany przez do starostwa po profil kandydata, może już do nas nie wrócić – obawiają się właściciele OSK. – Istnieje rozwiązanie – uspokajają prawnicy.
Jarmuziewicz Style
Bardzo ciekawy felieton Eugeniusza Kubisia.
Muzyk z pasją
– Mam teraz przeróżne propozycje, zainteresowały się mną media. Prawie wszyscy słyszeli już o zespole Weekend i Radku Liszewskim. A ja prawie cały czas jestem w trasie, na walizkach. Ale byłbym głupi, gdybym narzekał – mówi w rozmowie ze „Szkołą Jazdy” Radek Liszewski, autor hitu „Ona tańczy dla mnie”.
Dobre światła są bezcenne
Analizy Instytutu Transportu Samochodowego wykazały, że jednym z powodów dużej ilości wypadków na polskich drogach, szczególnie w nocy, jest zły stan oświetlenia pojazdów. Dlatego ITS powołał do życia Inicjatywę na Rzecz Dobrych Świateł Samochodowych.
Rebelia przeciwko fotoradarom
„Pozbawmy radarowym złodzei łupu z naszych mandatów. Niech sami za nie zapłacą” – pisze w serwisie społecznościowym Facebook Robert „Rebeliant” Szmarowski, inicjator protestu przeciwko fotoradarom.
ODTJ: Zmiana ustawy pogrążyła nas i społeczeństwo
Na nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami stracimy miliony. Ucierpi również bezpieczeństwo – ostrzega Polskie Stowarzyszenie Motorowe ODTJ.
Zmiana dyrektora
Rozmowa ze Stanisławem Leszkiem Szatkowskim, nowym szefem olsztyńkiego WORD-u.
Pyrrusowe zwycięstwo
Felieton Wojciecha Szemetyłło.
Zdałeś egzamin, ale czy dostaniesz uprawnienia?
Jeśli osiemnastolatek zdał egzamin na kategorię A tuż przed wejściem w życie ustawy o kierujących pojazdami, to wynik tego egzaminu zachowuje ważność również po 19 stycznia. Jednak wcale nie oznacza to, że zostaną wydane mu uprawnienia, bo podstawą do tego są już nowe przepisy.

4 komentarze do “Szkoła Jazdy nr 02/2013 (86)”

  1. Pingback: adhd testing virginia

  2. Pingback: polaris snowmobile

  3. Pingback: non gamstop casinos

  4. Pingback: hop over to here

Dodaj komentarz