Szczecinek: Najpierw piknik, potem egzaminy

Szczecinek

W Szczecinku rozpoczyna swoją działalność oddział terenowy koszalińskiego ZORD-u. Jutro odbędzie się tam piknik dla mieszkańców, we wtorek ruszają pierwsze egzaminy.

Decyzję o utworzeniu w Szczecinku oddziału terenowego koszalińskiego ZORD-u podjął Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego. Wcześniej, na wniosek marszałka, sejmik wskazał to miasto, jako miejsce, w którym mogą odbywać się państwowe egzaminy na prawo jazdy. Jednak decydująca okazała się determinacja lokalnego samorządu. Już w zeszłym roku starosta szczecinecki Krzysztof Lis zadeklarował, że jest w stanie zapewnić m.in. specjalną salę egzaminacyjną z dodatkowym pomieszczeniem, w którym można umieścić sprzęt komputerowy do prowadzenia części teoretycznej egzaminów, oraz plac manewrowy.

– Nowe ośrodki egzaminacyjne na prawo jazdy to przede wszystkim udogodnienie dla naszych mieszkańców. Decyzja jest oparta na rachunku ekonomicznym i nie tylko pokryje koszty funkcjonowania placówek, ale również wypracuje zysk. Te pieniądze pozwolą na zwiększenie wydatków z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, szczególnie w rejonie powołanych oddziałów – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Filia koszalińskiego ośrodka inauguruje swoją działalność jutro, kiedy odbędzie się dzień otwarty. W programie wydarzenia są m.in.: próbny testowy egzamin teoretyczny, egzamin praktyczny na placu manewrowym dla kat. B, pokaz funkcjonowania symulatora pasów bezpieczeństwa, alkogogli, samochodów służbowych policji i straży pożarnej oraz ratownictwa drogowego, slalom rowerowy z nagrodami, konkurs rysunkowy dla dzieci oraz grochówka –  dla wszystkich uczestników pikniku.

Pierwsi kandydaci na kierowców wyjadą na plac i szczecineckie drogi już we wtorek.

Zadowoleni kursanci. Ośrodki też nie narzekają

Baza ośrodka mieści się w Zakładzie Obsługi Nieruchomości Powiatu Szczecineckiego, znajdującym się przy ul. Kościuszki. To właśnie tam jeszcze w kwietniu będą się odbywały egzaminy na prawo jazdy kategorii AM, B1 i B.

W szczecineckim oddziale terenowym Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie do egzaminowania na kategorię B będą wykorzystywane peugeoty 2008. Takie właśnie trzy pojazdy dostarczył autoryzowany diler francuskiej marki.

Z uruchomienia filii koszalińskiego ZORD-u zadowoleni są szczecineccy właściciele ośrodków szkolenia kierowców.

– Nasze miasto leży w takim miejscu, że do najbliższych ośrodków egzaminowania, chodzi o Koszalin i Piłę, mamy po ok. 70 km – mówi Tomasz Górzyński z OSK Rabuś & Góral. – Otwarcie oddziału sprawi, że znacznie zmniejszą się nasze koszty. Zadowoleni powinni być też kursanci, nie będą musieli całego dnia przeznaczać na wycieczki do tych miast.

Jedynym minusem może być to, że w Szczecinku nie ma tak skomplikowanej infrastruktury drogowej, jak w większych miastach. Chodzi np. o ruchliwe skrzyżowania ze światłami. Dlatego właściciele szczecineckich szkół jazdy nie będą całkowicie rezygnować z wyjazdów do Piły i Koszalina, tylko ograniczą je np. do jednych zajęć.

Jakub Ziębka

Fot. Adam-dalekie-pole (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

5 komentarzy do “Szczecinek: Najpierw piknik, potem egzaminy”

  1. A co Piłą?. Co teraz zrobi biedny WORD?. Takie plany zakup samochodów na ,,B” zatrudnianie nowych ludzi, i co teraz?. Jaki plan na rozwój swojego biznesu ma dyrekcja?. Marszałek Województwa niedługo będzie musiał opracować plan naprawczy Pilskiego WORD. Zamiast wydawać najpierw trzeba myśleć o zarabianiu. Dlaczego Pilski WORD nie otworzył fili Ośrodka w Wągrowcu? Komu to nie pasowało?.

  2. Pingback: แทงบอล lsm99

  3. Pingback: วิเคราะห์บอล

Dodaj komentarz