Szczecin: Niemiec chciał zdać egzamin, ale… miał ponad 0,5 promila

samochody egzaminacyjne

Podczas dzisiejszego egzaminu praktycznego na prawo jazdy egzaminator szczecińskiego WORD-u wyczuł od zdającego obywatela Niemiec woń alkoholu.

Okazało się, że miał on we krwi ponad 0,5 promila alkoholu. Co ciekawe, mężczyzna w wieku ok. 40 lat z powodzeniem wykonał łuk. Kiedy szykował się do wyjazdu na miasto, egzaminator wyczuł od niego woń alkoholu. Mężczyzna wyznał, że jest zameldowany w pobliskich Szczecinowi Policach, ale nie wie dokładnie gdzie…

To nie jedyny incydent z udziałem obywateli Niemiec, który miał ostatnio miejsce w Szczecinie. Na początku czerwca 19-latek próbował wręczyć egzaminatorowi łapówkę. Ten pieniędzy nie przyjął.

Obywatel Niemiec przystąpił do egzaminu praktycznego na prawo jazdy, w trakcie którego wymusił pierwszeństwo. Dlatego egzaminator poprosił kierowcę o zajechanie na najbliższy parking. Tam oświadczył, że egzamin nie zostaje zaliczony. Wówczas kierowca wyjął z kieszeni portfel i usiłował wręczyć 400 euro łapówki w zamian za zmianę wyniku egzaminu.

19-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu dokumentacji dowodowej przez policjantów, przedstawiono mu zarzut usiłowania wręczenia łapówki. Policjanci wnioskowali o zastosowanie tymczasowego aresztu i przekazali sprawę do prokuratury. Tam zapadła jednak decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci poręczenia majątkowego.

Niemiec wpadł jednak w niemałe tarapaty. Za próbę korupcji grozi mu do 10 lat więzienia.

jaz

Wasze komentarze (4)

  1. Wpadł bo koperta była za cienka i podawał ją pewnie pod okiem kamery, ach ci Niemcy nawet nie umieją wręczyć zwykłej łapówki ale Polacy nauczą go rozumu
    • Smieszne to ale zarazem smutne. Chlopak tyle sie nasluchał ze wgzaminatorzy biorą w łape a tu taki zawód.. widocznie trafil nie na tego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.