Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców w Szczecinie przygotowuje protest właścicieli OSK. Powód? - Uświadomienie władzom województwa i radym brak współpracy oraz butę i arogancję dyrektora WORD w Szczecinie Cezarego Tkaczyka - informują organizatorzy.

Pikieta odbędzie się 29 października w godz. od 9 do 11 na placu przed siedzibą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, gdzie będzie trwała sesja.


- „Jako Stowarzyszenie odmówiliśmy udziału w pracach komisji przetargowej, ponieważ przetarg dotyczył wynajmu samochodów a nie zakupu” - czytamy w piśmie przekazanym nam przez organizatorów. - „Naszym zdaniem WORD powinien wzorem Poznania, Piły, Konina, Kalisza i Leszna zrezygnować z wymiany samochodów, które mają 2,5 roku i 30 - 40 tys. km przebiegu. Wielkopolska uznała, że mamy kryzys i to nie czas na tak poważne wydatki. Odłożono wymianę na 2 lata.”


W Szczecinie ostatni przetarg wygrała firma Auto Club oferując 19 pojazdów Hyundai i20 wartych około 48 tysięcy za ok 9zł. - To co budzi nasz niepokój, to niepewność tej umowy, ponieważ kara umowna za jej zerwanie to 2,42zł. Jakie zatem mamy gwarancje , że ten samochód będzie na egzaminach 48 tysięcy zł. - oburzają się szkoleniowcy. - Nasze obawy podzielił Zarząd Województwa i poprosił o kontrolę tego przetargu przez Urząd Zamówień Publicznych. My również zwróciliśmy uwagę UZP, że w SWIZ do przetargu ustalono długość pojazdu na min. 3,7m i jest to niezgodne z przepisami, które określają długość pojazdu na min.3,5m. Niezgodnie z prawem wyeliminowano pojazdy3,5- 3,7m.


UZP po analizie tych informacji miał przeprowadzić w WORD Szczecin kontrolę przetargu, jednak termin wymiany samochodów zbliża się nieubłaganie, a żadnych informacji nie ma w tej sprawie. Szkoleniowcy nie wytrzymali. 4 października zarząd stowarzyszenia spotkał się z wicemarszałkiem województwa i dyrektorem WORD. - Postulowaliśmy, by do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia przez UZP egzaminowano od 1 grudnia na samochodach marki Hyundai i20 i Renault Clio - tłumaczy Zenon Grzesik, prezes stowarzyszenia. - Marszałek zlecił dyrektorowi WORD analizę umowy o wynajem, czy dopuszcza taką możliwość. My również zleciliśmy kancelarii prawnej taką ocenę. Ocena nasza i WORD-u jest taka sama - nie ma formalnych przeszkód by egzaminować na dwóch markach pojazdów. Dyrektor WORD Cezary Tkaczyk zawiadomił nas, że choć nie ma formalnoprawnych przeszkód to i tak egzaminy od 1 grudnia będą wyłącznie na samochodach hyundai i20 i nie wyraża zgody się na inne.


Maciej Piaszczyński

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0