Wiadomo już, że obostrzenia dla świeżo upieczonych kierowców nie będą stosowane od 4 czerwca. Więc kiedy? Konkretnej daty nie ma, stanie się to, gdy… Ministerstwo Cyfryzacji będzie gotowe z wdrożeniem Centralnej Ewidencji Kierowców.


Skąd o tym wiemy? Wynika to z analizy projektu zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz kilku innych, w tym o kierujących pojazdami. Dzisiaj pojawił się on na stronie Rządowego Centrum Legislacji.


Co możemy tam przeczytać? Ano to, że Ministerstwo Cyfryzacji nie chce podawać kolejnego terminu wdrożenia Centralnej Ewidencji Kierowców. Kiedy będzie ona gotowa, odpowiedni komunikat wyda minister właściwy ds. informatyzacji. „Powyższe podejście wynika z podjętych działań naprawczych w zakresie realizacji projektu CEPiK2.0 i przyjęcia etapowego podejścia do wdrożenia systemu CEPiK2.0, w ramach którego stopniowo będą uruchamiane jego kolejne funkcjonalności” - czytamy w uzasadnieniu do projektu.


- O tym, że zastawiamy się nad przesunięciem wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców, informowaliśmy już wcześniej - mówi „Szkole Jazdy” Karol Manys z biura prasowego resortu cyfryzacji. - Teraz mogę powiedzieć, że decyzja została podjęta. Na razie chcemy, żeby bez zakłóceń funkcjonowała Centralna Ewidencja Pojazdów. Nasze podejście do tematu jest inne niż było stosowane do tej pory, nie chcemy wiązać się konkretnymi datami.


Co to wszystko oznacza dla tych, którym 4 czerwca i później zostanie wydane prawo jazdy? Nie będą musieli się bać tego, że zacznie ich obowiązywać okres próbny. Kiedy więc przepisy zaczną być stosowane?  Konkretnej daty nie ma, stanie się to wtedy, gdy minister obwieści gotowość wdrożenia Centralnej Ewidencji Kierowców.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0