Świeżo upieczeni kierowcy będą mogli spać spokojnie. Jest kolejne odroczenie

Wiadomo już, że obostrzenia dla świeżo upieczonych kierowców nie będą stosowane od 4 czerwca. Więc kiedy? Konkretnej daty nie ma, stanie się to, gdy… Ministerstwo Cyfryzacji będzie gotowe z wdrożeniem Centralnej Ewidencji Kierowców.

Skąd o tym wiemy? Wynika to z analizy projektu zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz kilku innych, w tym o kierujących pojazdami. Dzisiaj pojawił się on na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Co możemy tam przeczytać? Ano to, że Ministerstwo Cyfryzacji nie chce podawać kolejnego terminu wdrożenia Centralnej Ewidencji Kierowców. Kiedy będzie ona gotowa, odpowiedni komunikat wyda minister właściwy ds. informatyzacji. „Powyższe podejście wynika z podjętych działań naprawczych w zakresie realizacji projektu CEPiK2.0 i przyjęcia etapowego podejścia do wdrożenia systemu CEPiK2.0, w ramach którego stopniowo będą uruchamiane jego kolejne funkcjonalności” – czytamy w uzasadnieniu do projektu.

– O tym, że zastawiamy się nad przesunięciem wejścia w życie Centralnej Ewidencji Kierowców, informowaliśmy już wcześniej – mówi „Szkole Jazdy” Karol Manys z biura prasowego resortu cyfryzacji. – Teraz mogę powiedzieć, że decyzja została podjęta. Na razie chcemy, żeby bez zakłóceń funkcjonowała Centralna Ewidencja Pojazdów. Nasze podejście do tematu jest inne niż było stosowane do tej pory, nie chcemy wiązać się konkretnymi datami.

Co to wszystko oznacza dla tych, którym 4 czerwca i później zostanie wydane prawo jazdy? Nie będą musieli się bać tego, że zacznie ich obowiązywać okres próbny. Kiedy więc przepisy zaczną być stosowane?  Konkretnej daty nie ma, stanie się to wtedy, gdy minister obwieści gotowość wdrożenia Centralnej Ewidencji Kierowców.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (6)

  1. Opużnienie jest gigantyczne i co na to Unia zawsze ma dużo do powiedzenia i co? tak na koniec ile milionów złotych wypłacono w ramach premii i nagród za terminowe wdrożenie systemu oj!!! .trzeba by było zwrócić kasę albo ukarać dotkliwie i surowo wnioskodawców. ODTJ-ty na to czekają gdyż ponoszą ogromne straty
  2. Ale jak to? Do niedawna twierdziliście, że przecież jest jak najbardziej możliwe wprowadzenie obostrzeń/obowiązków wobec młodych kierowców i bez działającego cepiku! :D
    • Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Z tego co czytałem twierdziło tak Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów WORD. A decyzję podjęło ministerstwo cyfryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.