Styczeń Nr 01/2010 (49)

miesięcznik " Szkoła jazdy "

WORDY CHCĄ BYĆ CORAZ LEPSZE. Już nie tylko ośrodki szkolenia kierowców walczą o klienta, od pewnego czasu robią to również WORD-y. O przyczynach tego stanu rzeczy, potrzebach zmian oraz bolączkach branży rozmawiamy z Urszulą Łukaszewicz, wicedyrektorką Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który wytoczył w tej batalii dość spore działa.

KOLEJNE PODEJŚCIE DO PROJEKTU

Rządowy projekt ustawy o osobach kierujących pojazdami wreszcie opuścił ministerialne szuflady i trafił do parlamentu. Na razie – nieoficjalnie. Jolanta Misiak z sejmowej Komisji Infrastruktury liczy jednak na szybkie pierwsze czytanie projektu – jeszcze w styczniu 2010 roku.

NOWE PRAWO JAZDY – KATEGORIE AM I A2

Siedemnastego listopada 2009 roku Rada Ministrów przyjęła założenia do projektu ustawy o kierujących pojazdami. Zmiany mogą wejść w życie w 2010 roku. Założenia przewidują m.in. stworzenie nowych kategorii prawa jazdy: AM i A2.

ODLICZANIE NA SKRZYŻOWANIU

Co zrobić, by auta, głównie nauki jazdy, ruszały szybciej ze skrzyżowania i w czasie, kiedy pali się zielone światło, mogło przejechać więcej samochodów? Drogowcy testują zegary odmierzające czas, jaki pozostał do zmiany świateł na sygnalizatorze.

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.