Styczeń Nr 01/2009 (37)

CZY WORD JEST PRZEDSIĘBIORSTWEM? Co jakiś czas wraca temat statusu Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Podległość marszałkowi i obowiązek stosowania urzędowych stawek opłat za egzaminy skłania do uznania WORD-ów za rodzaj urzędu. Z drugiej strony – muszą same na siebie zarobić. Okazuje się, że nawet niektórzy dyrektorzy mają kłopot z tożsamością.

NIEUSTAJĄCA NAPRAWA PRAWA
Dyskusja nad zmianą Rozporządzenia nr 217, dotyczącego szkolenia i egzaminowani kandydatów na kierowców, trwa prawie dwa lata, czyli od momentu, kiedy się ono ukazało. Cały miniony rok 2008 upłynął na obietnicach dyrektora Bogdanowicza z departamentu transportu MI rychłej korekty tego mocno nieudanego aktu prawnego. I co? Poprawiono, ale znów jest źle.
Z MYŚLĄ O NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Ponad 650 mln osób na świecie to osoby z niepełnosprawnością. Stanowią około 10% ludności. W grudniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji w Senacie odbyła się konferencja pt. „Niepełnosprawni w podróży”. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych został ustanowiony w 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych.
SZKOLENIOWY GALIMATIAS
Wprowadzenie w życie dyrektywy 2003/59/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie wstępnej kwalifikacji i okresowego szkolenia kierowców wywołało pewne turbulencje, które trwają do dziś. Co z kierowcami wykonującymi przewóz niezarobkowy?

4 komentarze do “Styczeń Nr 01/2009 (37)”

  1. Pingback: โรงแรมสุนัขเข้าได้

  2. Pingback: prostitutes near me

  3. Pingback: ดูซีรี่ย์

  4. Pingback: ruay

Dodaj komentarz