Styczeń Nr 01/2008 (25)

miesięcznik " Szkoła jazdy "

W numerze:

PRAWO JAZDY MUSI KOSZTOWAĆ

Sporo zamieszania i sprostowań wywołała informacja o rzekomych podwyżkach opłat za egzaminy na prawo jazdy kat. B. Choć Ministerstwo Transportu błyskawicznie zdementowało te wieści, spora część środowiska OSK i tak jest przekonana, że prawo jazdy, a co za tym idzie także egzamin – zdrożeje.

MAM PRAWKO I SIĘ BOJĘ

O tym, że stres jest najczęstszą przyczyną błędów popełnianych przez kierowców podczas egzaminów na prawo jazdy, wiadomo od dawna. Okazuje się, że stres ten ma swoją kontynuację. Spora grupa świeżo upieczonych kierowców, mimo pomyślnie zdanego egzaminu, nadal boi się jeździć.

KONTROWERSYJNA ELKA NA DACHU

Do kłopotów, wynikających z niespójności naszego prawa, zdążyliśmy się przyzwyczaić. A jednak co jakiś czas pojawia się kolejny absurd, który powala na kolana. Ostatni hit dotyczy “eLek” – tablic, znakujących pojazdy szkoleniowe.

CZY KIEROWCA MUSI MYŚLEĆ?

Wielokrotnie na łamach “Szkoły jazdy” opisywaliśmy częste dylematy kierowców: czy bezwzględnie stosować się do sztywnych przepisów, czy też – w uzasadnionych przypadkach – łamać je, aby unikać większego zagrożenia. Z reguły zwyciężał rozsądek, ale jak pokazuje kielecki, niedawny przypadek – sprawa jest wciąż aktualna…

Wasze komentarze (0)

Dodaj komentarz

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.