Straże mają stracić fotoradary, posłowie przywileje

Ewa Kopacz

– Jeszcze w tej kadencji posłowie, którzy w tej chwili są chronieni immunitetem, będą odpowiadać i płacić za swoje wykroczenia drogowe – poinformowała niedawno premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała także pozbawienie samorządów możliwości korzystania z mobilnych fotoradarów.

– Na drogach nie może być równych i równiejszych – powiedziała Ewa Kopacz. – Jeszcze w tej kadencji opracowane zostaną regulacje umożliwiające przyjęcie mandatu karnego w przypadku popełnienia wykroczenia drogowego przez posłów i senatorów.

Wśród zapowiedzianych przez premier Kopacz zmian znalazło się odebranie uprawnień strażom miejskim i gminnym do kontroli prędkości za pomocą mobilnych fotoradarów. Szefowa rządu zapowiedziała także intensywne prace nad ustawami zawartymi w tzw. trójpaku drogowym. Chodzi o:

– Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 -2023, czyli 92,8 mld zł na 2 228 km dróg krajowych

– Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020, czyli 5,5 mld zł dotacji na 11 tys. km dróg lokalnych

– Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach samorządowych na lata 2016-2020, czyli 200 mln zł dotacji na minimum 400 zadań.

red

 

Wasze komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.