- Jeszcze w tej kadencji posłowie, którzy w tej chwili są chronieni immunitetem, będą odpowiadać i płacić za swoje wykroczenia drogowe - poinformowała niedawno premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała także pozbawienie samorządów możliwości korzystania z mobilnych fotoradarów.

- Na drogach nie może być równych i równiejszych - powiedziała Ewa Kopacz. - Jeszcze w tej kadencji opracowane zostaną regulacje umożliwiające przyjęcie mandatu karnego w przypadku popełnienia wykroczenia drogowego przez posłów i senatorów.


Wśród zapowiedzianych przez premier Kopacz zmian znalazło się odebranie uprawnień strażom miejskim i gminnym do kontroli prędkości za pomocą mobilnych fotoradarów. Szefowa rządu zapowiedziała także intensywne prace nad ustawami zawartymi w tzw. trójpaku drogowym. Chodzi o:


- Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 -2023, czyli 92,8 mld zł na 2 228 km dróg krajowych


- Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2020, czyli 5,5 mld zł dotacji na 11 tys. km dróg lokalnych


- Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach samorządowych na lata 2016-2020, czyli 200 mln zł dotacji na minimum 400 zadań.


red


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0