Stencel o środowisku: PIEKIEŁKO

Roman Stencel

Roman Stencel w mocnych słowach ocenia branżowe organizacje i ich przedstawicieli. To efekt spotkania (odbyło się 2 grudnia w Ciechocinku), na którym branżowcy mieli wypracować wspólne uwagi do projektów rozporządzeń do Ustawy o kierujących pojazdami.

Relację ze spotkania przeczytasz TUTAJ

Z oczywistych względów nieobecność (świadoma i celowa) statutowych lub upoważnionych przedstawicieli PFSSK; PIGOSK) uniemożliwiła dyskusję w szerszym, reprezentatywnym dla społeczności OSK gronie i tym samym wyartykułowanie jednolitego stanowiska organizacji środowisk OSK nawet w niektórych bezspornych obszarach! To kolejna stracona szansa i ewidentna szkoda dla środowiska OSK jako całości!

„Polskie PIEKIEŁKO” nadal tryumfuje również w środowisku OSK – niestety i to mimo moich wieloletnich inicjatyw, wysiłków na rzecz integracji! Po opublikowaniu 10 lutego 2011 r. w „Rzeczpospolitej” artykułu zatytułowanego „Kto wrzucił autobus do ustawy?”, formułowano liczne krytyczne uwagi, pretensje i konkluzje odnośnie kryzysu przywództwa w organizacjach środowiskowych. Aktualna sytuacja potwierdza, że tezy te w większości były i nadal są zasadne. Przeważają animozje, złość, konflikty, prywata i partykularne interesy wąskiej grupy – kosztem dobra środowiska OSK w ogólności.

W takich okolicznościach można stracić nadzieję na skuteczność wewnątrzorganizacyjnych demokratycznych procedur samooczyszczających. Najwyższy czas otwarcie mówić o faktach stanowiących dotąd „tajemnicę poliszynela”, że w środowisku OSK prym wiedzie prezes Aleksander Igielski, w okresie: 2002 r. – 2006 r. piastujący funkcję prezesa PFSSK, a od 2006 r. prezesa PIGOSK. Okazuje się, że jak na razie, bez Jego akceptacji, wspomaganej spolegliwą postawą prezesa Szymańskiego, nie mają szans powodzenia inicjatywy porozumiewawczo-integrujące środowisko OSK wychodzące od osób spoza tego DUETU. Wobec takich okoliczności faktycznych, to w/w osoby ponoszą częściową odpowiedzialność, nie za wszystkie, ale za wiele istotnych niedogodności, patologii które dręczą oraz irytują członków środowiska OSK.

Roman Stencel

 

10 komentarzy do “Stencel o środowisku: PIEKIEŁKO”

 1. Z chwilą odejścia z PFSSK kolegów: A. Igielskiego, R. Stencla, wiedziałem, że to już koniec znaczenia mocnych reprezentacji środowiska osób zajmujących się szkoleniem kierowców. Prawdą jest, że R. Stencel starał się scalać środowisko, ale taki „AS” jak Igielski torpeduje wszystko, co może i dba o własne
  interesy. Bardzo żałuję, że właśnie tego, że Stencel nie został prezesem PFSSK. Tak więc many PAT, który skończy się rozpadem struktór tych organizacji i to już na początku 2012r. SZKODA, że ambicje kolegów prezesow i zwykła rywalizacja (złośliwości wzajemnych) kończy się tak marnie.

   1. Pingback: Online medicatie kopen zonder recept bij het beste Benu apotheek alternatief in Amsterdam Rotterdam Utrecht Den Haag Eindhoven Groningen Tilburg Almere Breda Nijmegen Noord-Holland Zuid-Holland Noord-Brabant Limburg Zeeland Online medicatie kopen zonder r

   2. Pingback: แผ่นแปะหลังคา

   3. Pingback: fox888

Dodaj komentarz