Na stronie internetowej Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców pojawiła się informacja o tym, że Jerzy Wojtanowicz, właściciel krakowskiego ośrodka "Auto-Test" oraz prezes małopolskiego oddziału PIGOSK będzie kandydował w wyborach do Sejmu z ramienia Zjednoczonej Lewicy. Nie spodobało się to Januszowi Kuśmierkowi, prezesowi Stowarzyszenia OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego.

Informacja o tym, że Wojtanowicz kandyduje w wyborach, które odbędą się już w niedzielę, pojawiła się na stronie internetowej PFSSK wczoraj. Ciepłe słowa o Wojtanowiczu napisał prezes Federacji, Krzysztof Bandos.


"Jurek jest jedynym z nielicznych kandydatów działających w środowisku OSK mającym tak ogromne doświadczenie i znajomość problemów tego środowiska, które na bieżąco powinny być wykorzystane podczas procedowania aktów prawnych (...) Dlatego bez względu na przynależność organizacyjną, a także niezrzeszeni oraz współpracujące organizacje społeczne środowiska OSK powinny udzielić pełnego poparcia tej kandydaturze, o co niniejszym apeluję" - możemy przeczytać w oświadczeniu Bandosa.


W komentarzach pod tekstem dobrze o Wojtanowiczu wyrazili się także Janusz Ujma (honorowy prezes PFSSK) oraz Wojciech Szemetyłło. Jednak zbulwersowany postawą kolegów jest Janusz Kuśmierek. Prezes Stowarzyszenia OSK i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego napisał: "Nie zgadzam się na promowanie na stronie PFSSK partii i ugrupowań politycznych. Proszę o usunięcie informacji o kandydacie (...) oraz nie umieszczanie na stronie PFSSK materiałów promocyjnych, informacyjnych o jakichkolwiek kandydatach czy partiach politycznych. PFSSK zawsze była organizacją apolityczną i tak powinno pozostać".


red


 

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0