Zaplanowany na dzisiaj strajk pracowników łódzkiego WORD-u, w tym egzaminatorów, został zawieszony. Związkowcy z Solidarności dogadali się w końcu w dyrektorem ośrodka, Łukaszem Kucharskim.

Na czym polegają ustalenia obu stron? Otóż wszyscy pracownicy WORD-u dostaną jeszcze w styczniu podwyżki w wysokości 200 zł brutto. Ale to nie wszystko. Już niebawem podpisany zostanie układ zbiorowy, w którym mają zostać zapisane gwarancje przyszłych podwyżek, waloryzacja uposażeń oraz obietnica stworzenia regulaminu premiowania, gwarantującego pracownikom premię roczną w wysokości przynajmniej jednej pensji.


Dlatego też związkowcy z Solidarności, którzy od dłuższego czasu byli w ostrym konflikcie z dyrektorem łódzkiego WORD-u, Łukaszem Kucharskim, zdecydowali się odwołać, a raczej, jak sami mówią, zawiesić strajk. 


Kwestie finansowe były tylko jedną z przyczyn konfliktu w Łodzi. Związkowcy domagają się także budowy nowej siedziby ośrodka. Tego samego chce dyrekcja łódzkiego ośrodka, ale kolejny już przetarg na wyłonienie projektanta i wykonawcy prac zakończył się niepowodzeniem. Dlaczego? Zaproponowane przez oferentów kwoty są nie do przyjęcia dla ośrodka egzaminacyjnego. Są po prostu za wysokie.


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0