Solidarność zawiesza strajk. WORD w Łodzi będzie funkcjonował normalnie

Zaplanowany na dzisiaj strajk pracowników łódzkiego WORD-u, w tym egzaminatorów, został zawieszony. Związkowcy z Solidarności dogadali się w końcu w dyrektorem ośrodka, Łukaszem Kucharskim.

Na czym polegają ustalenia obu stron? Otóż wszyscy pracownicy WORD-u dostaną jeszcze w styczniu podwyżki w wysokości 200 zł brutto. Ale to nie wszystko. Już niebawem podpisany zostanie układ zbiorowy, w którym mają zostać zapisane gwarancje przyszłych podwyżek, waloryzacja uposażeń oraz obietnica stworzenia regulaminu premiowania, gwarantującego pracownikom premię roczną w wysokości przynajmniej jednej pensji.

Dlatego też związkowcy z Solidarności, którzy od dłuższego czasu byli w ostrym konflikcie z dyrektorem łódzkiego WORD-u, Łukaszem Kucharskim, zdecydowali się odwołać, a raczej, jak sami mówią, zawiesić strajk. 

Kwestie finansowe były tylko jedną z przyczyn konfliktu w Łodzi. Związkowcy domagają się także budowy nowej siedziby ośrodka. Tego samego chce dyrekcja łódzkiego ośrodka, ale kolejny już przetarg na wyłonienie projektanta i wykonawcy prac zakończył się niepowodzeniem. Dlaczego? Zaproponowane przez oferentów kwoty są nie do przyjęcia dla ośrodka egzaminacyjnego. Są po prostu za wysokie.

Jakub Ziębka

Wasze komentarze (5)

    • Strajk dobitnie wykaże jak ta instytucja jest zbędna. gospodarka nie ucierpiała i nikt z tego powodu nie umarł
    • a co ci się nie podoba, to że ktoś ma czelność żądać podwyżki za wykonaną pracę czy co? A nowa władza już nowa nie jest , dwa lata już grasuje i obsadza swoimi wszystko co się da obsadzić. I żeby nie było, każda władza robi to samo odkąd pamiętam.
  1. Za dużych podwyżek nie mogą im dać. Pewnie ukryją je w jakiś premiach i 13-nastkach. przecież większość egzaminatorów to byli funkcjonariusze na emeryturach i nie mogą zarobić dodatkowo więcej niż ok 2200 PLN miesięcznie
    • bzdura, w moim nie ma żadnego mundurowego, średnia wieku około 40 lat. A premie i 13 tki to świadczenie pieniężne wliczane do dochodu jeśli chodzi o ścisłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Brak produktów w koszyku.