Na posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu zapowiedziano, że do premiera Tuska wpłynie skarga na ministra Nowaka. Chodzi o podpisanie rozporządzeń bez konsultacji - informuje Polska Agencja Prasowa. 

Dotyczy to trzech aktów prawnych dotyczących uzyskiwania uprawnień przez instruktorów i wykładowców, kontroli ośrodków szkolenia kierowców, sposobu tworzenia i nadawania numeru ewidencyjnego OSK. Samorządowcy dostali je do konsultacji po tym, jak zostały już podpisane.


- Dlatego przygotujemy specjalne pismo w tej sprawie do pana premiera i zażądamy wyjaśnień, dlaczego projekty rozporządzeń są wcześniej podpisywane, a później dawane do konsultacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu - mówił PAP Mariusz Poznański, członek komisji.


Poznański dodał, że jest to niezgodne z prawem oraz zdarza się nie po raz pierwszy.


red


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0