Sierpień Nr 08/2008 (32)

EUROPEJSKIE STANDARDY SZKOLENIA I EGZAMINOWANIA. O systemach szkolenia, a także o najnowszych trendach w europejskiej myśli szkoleniowej rozmawiano podczas łódzkiej konferencji, zorganizowanej dla całej branży szkoleniowców. Gościem honorowym seminarium był Nick Sanders, przedstawiciel światowej organizacji CIECA.

ALTERNATYWA DLA AUTODROMU?
Mimo wysiłków resortu transportu już dziś wiadomo, że wprowadzenie we wrześniu nowych zasad szkolenia kierowców zawodowych jest nierealne. Autodromów lub choćby pojedynczych płyt poślizgowych nie buduje się z dnia na dzień. Rozwiązaniem mogłyby być symulatory jazdy, ale i w tej materii wciąż panuje legislacyjna ciemność.
JAZDA CIĘŻAROWA NA SKRÓTY
Zawód kierowcy – zwłaszcza funkcjonującego na europejskim rynku transportowym, wkrótce zacznie być zawodem dość elitarnym. Po 10 września 2009 r. dostęp do tej profesji będzie się wiązał z dużymi kosztami. Nic więc dziwnego, że kursy na kategorie C, D i poszerzone – C+E cieszą się niesłabnącą popularnością.
MINISTER JUŻ WIE, JAK UCZYĆ
Czerwcowa wrzawa medialna, wywołana brakiem szczegółowych przepisów dotyczących nowych zasad szkolenia kierowców zawodowych, zaowocowała nagłym przyspieszeniem. Już pierwszych dniach lipca pojawiło się z dawna oczekiwane rozporządzenie Ministra Infrastruktury „w sprawie szkolenia kierowców wykonujących przewóz drogowy”.

3 komentarze do “Sierpień Nr 08/2008 (32)”

  1. Pingback: Buy Morphine Sulfate online overnight Austria

  2. Pingback: วิธีเปิดบัญชี forex

  3. Pingback: blote tieten

Dodaj komentarz