Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu posłowie Solidarnej Polski i Platformy Obywatelskiej pytali m.in. o stan przygotowania WORD-ów do wdrożenia systemu informatycznego. Niektóre odpowiedzi wiceministra Jarmuziewicza są dosyć zaskakujące...

Stwierdził  na przykład, że wszystkie wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego wybrały już system ITS/Sygnity lub PWPW/HP. Z informacji, do których dotarliśmy wynika zupełnie co innego. Żadnej oferty nie przyjęło póki co pięć ośrodków: w Koszalinie, Łodzi, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim i Skierniewicach. Decyzje mają zapaść do końca tygodnia.


- Rola parlamentu i rządu skończyła się na stworzeniu ustawy i rozporządzeń - mówił Tadeusz Jarmuziewicz. - Teraz całość odpowiedzialności za decyzje spadła na WORD-y. Mogę tylko powiedzieć, że widziałem oba oferowane systemy - są na bardzo wysokim poziomie. Kursant nie dostrzeże żadnej róznicy. Są prawie identyczne.


Podsumowując swoje wystąpienie wiceminister powiedział: "Nowe egzaminy na pewno wejdą w życie 19 stycznia, wszystkim zdającym życzę powodzenia".


Relację z środowego posiedzenia Sejmu można obejrzeć tutaj: http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=BAC9B954E24984C3C1257AD000445308


Odpowiedzi i pytania dotyczące ustawy o kierujących pojazdami zajmują ok. pół godziny (9-9.30).


jaz

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0