Sejm klepnął ustawę o kierujących

Teraz nowelą zajmą się senatorowie.

Trzecie czytanie rządowego projektu ustawy o kierujących odbyło się w piątek 26 listopada. Informację na temat poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu przedstawił poseł Jecek Krupa. Na wniosek Komisji Infrastruktury posłowie przyjęli dwie poprawki (z zaproponowanych 21). Sejm zgodził się, aby świadectwo kwalifikacji zawodowej potwierdzające ukończenie szkolenia okresowego w zakresie jednego z bloków programowych wydane osobie, o której mowa w art. 39d ust. 6 ustawy o transporcie drogowym, stanowiło podstawę do uzyskania wpisu, o którym mowa w tym przepisie, w zakresie posiadanej kategorii prawa jazdy spośród kategorii C1, C1+E, C, C+E, D1, D1+E, D i D+E.

W głosowaniu nad całością projektu ustawy wzięło udział 387 posłów. Za było 259, przeciw – 124, wstrzymały się 4 osoby. Projektem ustawy zajmie się teraz Senat. Nowela trafi pod obrady wyższej izby parlamentu w połowie grudnia.

mur

Wasze komentarze (2)

  1. Jestem zawiedziony sposobem i efektem pracy tzw, strony społecznej, która nas reprezentowała. Bliski kontakt z posłami w terenie przez prezesów został zaniechany.
    • Okazuje się,że nie umieliśmy zadbać o swoje sprawy u źródła, czyli u posłów w regionach. Zróbmy to jeszcze, bo ustawa wróci do Sejmu z poprawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Call Now Button
  • Brak produktów w koszyku.