Na stronach Rządowego Centrum Legislacji 23 i 24 maja pojawiły się najnowsze wersje projektów rozporządzeń wykonawczych do Ustawy o kierujących. Są one datowane na 7 maja. Jak twierdzi resort - prace nad dokumentami mogą potrwać jeszcze do końca czerwca.

Przypominamy, że mowa tu o trzech projektach rozporządzeń: w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz opłat i wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach; w sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców; w sprawie wydawania uprawnień do kierowania pojazdami, wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach.


Ostatnie wersje pojawiły się z adnotacją "po KRMC" (KRMC - Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji). Aktualny etap prac - jak czytamy na BIP RCL - jest oznaczony jako "Komisja Prawnicza".


Podczas tegorocznego finału konkursu Instruktora Roku, reprezentujący resort Tomasz Piętka, poinformował, że rozporządzenia mają być gotowe do końca czerwca. Podobną informację uzyskali również dziennikarze Dziennika Gazety Prawnej.


W najnowszej wersji projektu rezygnuje się m.in. z możliwości prowadzenia części teoretycznej egzaminu w formie pisemnej lub ustnie z udziałem tłumacza. Zniknął również zapis o karcie Kandyda na kierowcę, która została zastąpiona tzw. profilem kandydata na kierowcę . Jak czytamy w projekcie zestaw informacji identyfikujących i opisujących osobę ubiegającą się o wydanie dokumentu stwierdzającego uprawnienia do kierowania pojazdami generowany, udostępniany, aktualizowany i archiwizowany w systemie teleinformatycznym.


mp


W załączniku znajdują się aktualne wersje rozporządzeń:


 

redaktor felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0