Rynasiewicz oddał tekę wiceministra

Zbigniew Rynasiewicz

Zbigniew Rynasiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju złożył na ręce premier Ewy Kopacz dymisję. Ta została przyjęta. Obowiązki Rynasiewicza pełni teraz Paweł Olszewski, niedawno powołany na stanowisko pełnomocnika rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego.

Oprócz rezygnacji z ministerialnego stanowiska, Rynasiewicz oddał także mandat poselski. Postanowił także nie szefować dalej podkarpackiej PO.

Resort podał, że dymisja Rynasiewicza została złożona z przyczyn osobistych, ale… nie wszyscy w to wierzą. Wskazuje się tu na tzw. aferę podkarpacką. Śledztwo w sprawie korupcji i powoływania się na wpływy w instytucjach przez biznesmenów z Podkarpacia prowadzi warszawska prokuratura, która w zeszłym roku zleciła CBA m.in. przeszukanie gabinetu, służbowego samochodu i pomieszczeń użytkowanych przez Rynasiewicza. Były wiceminister złożył nawet do sądu zażalenie w tej sprawie, ale zostało ono oddalone.

Ewa Kopacz, pytana w niedzielę przez dzienniakrzy czy odejście byłego szefa podkarpackiej PO ma związek z zarzutami korupcyjnymi, odpowiedziała: „”nie słyszałam o zarzutach korupcyjnych, żeby sąd ogłosił jakąkolwiek winę w tej chwili pana posła Rynasiewicza”.

Zbigniew Rynasiewicz pełnił funkcję wiceministra w resorcie infrastruktury i rozwoju przez dwa lata. Zluzował Tadeusza Jarmuziewicza, którego zdymisjonował ówczesny premier Donald Tusk. Taka decyzja była efektem pracy kontrolerów, którzy badali zasadność podejmowanych decyzji w zakresie nowych egzaminów na prawo jazdy oraz incydentu, który zdarzył się na budowanej autostradzie A1. „Dziwne” zachowanie Jarmuziewicza w kontaktach z wykonawcą inwestycji, firmą Alpine Bau opisali w służbowej notatce pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obowiązki Rynasiewicza przejął już Paweł Olszewski, który w maju został pełnomocnikiem rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego. Jest on absolwentem zarządzania i marketingu na Wydziale Prawa i Administracji poznańskiego Uniwersytetu Adama Mickiewicza. W 2005 roku został posłem. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji budżetu i polityki finansowej oraz był członkiem komisji spraw wewnętrznych i komisji do spraw służb specjalnych.

Jak dymisja Rynasiewicza wpłynie na starania organizacji branżowych, zmierzające do wprowadzenia ceny minimalnej za godzinę szkolenia – na razie nie wiadomo.

Jakub Ziębka

7 komentarzy do “Rynasiewicz oddał tekę wiceministra”

1. W tym ministerstwie pracują albo pracowało towarzystwo o podejrzanej prominencji łącznie z Panią Premier B kochających tylko mamonę Polaków NIE ,dlatego ten kraj jest tak długo na dorobku

1. Pytanie czy będzie nowe kierownictwo i też tak nie udolne jak poprzednie. Czy następca ewentualny będzie czysty? Czy będzie przejawiał choć cień troski o szkolenie i środowisko? Czy tak jak poprzednicy LICZY SIĘ TYLKO ,,KASA” Pytań mnóstwo!

1. Zabawne. Najpierw minister Jarmuziewicz ,żeby wyciszyć protesty środowiska OSK ,naobiecywał działaczom cuda-wianki ,teraz ten sam chwyt zastosował , i też na odchodne , minister Rynasiewicz. Nie mogę się doczekać co wywinie minister Olszewski.Tak to jest z naiwniakami ,którzy najpierw chcieli wydymać kolegów przyklepując superosk a teraz przez grodzone ,nikomu niepotrzebne place do jazdy w tą i z powrotem .Chyba jednak żałosne a nie zabawne.

2. Pingback: https://illuminatiofficialmembers.org/