Poseł PO Zbigniew Rynasiewicz otrzymał nominację na funkcję wiceministra transportu. Zastąpił odwołanego jeszcze w tym tygodniu Tadeusza Jarmuziewicza. 

Taką informację potwierdziliśmy w biurze poselskim Rynasiewicza.


Nowy wiceminister urodził się 4 października 1963 r. w Grodzisku Dolnym (woj. podkarpackie). Z wykształcenia jest historykiem. Studia ukończył na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Rynasiewicz ma na swoim koncie także studia podyplomowe na Studium Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego na Uniwersytecie Warszawskim.


Karierę samorządową zaczął w 1990 r., kiedy został wójtem gminy Grodzisko Dolne. Swoją funkcję sprawował przez siedem lat. W 1997 r. Rynasiewicz został posłem. Startował wtedy z listy AWS. Od 2002 do 2005 r. był starostą powiatu leżajskiego. W 2005 r. ponownie został posłem. Swoją funkcję pełni do dziś. Jest przewodniczącym Komisji Infrastruktury i członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.


Do Platformy Obywatelskiej wstąpił w 2004 r.


Jak spędza swój wolny czas nowy wiceminister transportu?


- Lubię sport, dobrą literaturę, świetne kino i... gospodarkę. Wolny czas przeznaczam na aktywny wypoczynek, jazdę rowerem, sport, książkę lub film - czytamy na jego stronie internetowej.


 


jaz

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0