Rośnie zdawalność egzaminów. Najlepsze wyniki? Ostrołęka!

plac manewrowy

Średnia zdawalność egzaminu praktycznego na kat. B wyniosła w 2017 r. niewiele ponad 35 proc. A teoria? Tu jest już naprawdę nieźle. Średnia zdawalność egzaminu teoretycznego wyniosła ponad 52 proc. W obu przypadkach są to wyniki lepsze od tych z 2016 r. – wynika ze sporządzonego przez nas raportu zdawalności egzaminów państwowych za 2017 r.

Średnia zdawalność egzaminu praktycznego na kat. B w 2017 roku wyniosła niewiele ponad 35 proc. To i tak lepiej niż rok wcześniej. Wtedy było to 34 proc. A teoria? Tu jest naprawdę nieźle. Średnia zdawalność egzaminu teoretycznego wyniosła ponad 52 proc. W porównaniu z 2016 rokiem także mamy do czynienia ze wzrostem. Niewielkim, wynoszącym ok. 0,5 proc., ale jednak.

Najwyższą zdawalnością w Polsce, zarówno jeśli chodzi o egzaminy teoretyczne, jak i praktyczne na kategorię B, może pochwalić się WORD w Ostrołęce. Wynosi ona odpowiednio 59,68 proc. i 54,19 proc.

jaz

Cały raport na temat zdawalności egzaminu praktycznego i teoretycznego na kat. B będzie można przeczytać w lutowym numerze „Szkoły Jazdy”. Znajdą się tam wyniki zanotowane we wszystkich 49 WORD-ach.

8 komentarzy do “Rośnie zdawalność egzaminów. Najlepsze wyniki? Ostrołęka!”

    1. i co z tego że rośnie, porównajmy się z krajami ościennymi i zadajmy pytanie czy jesteśmy głupszym narodem od innych, czy system jest to DOBRZE zorganizowany i kto za ten bajzel odpowiada bo cały świat z nas się śmieje mówiąc wprost GŁUPI JAK POLAK

      1. O właśnie ! Pytania powinny jeszcze raz zostać zweryfikowane i poprawione, bo treść często jest myląca – czyżby świadomie obliczona na „uwalenie” zdającego ? Powinien też być ustanowiony konkretny wymóg dotyczący filmów i zdjęć załączonych do pytań (np. minimalna rozdzielczość HD, wszystkie ujęcia w dobrym oświetleniu itp).

Dodaj komentarz