Dopiero tydzień po pierwszym spotkaniu zespołu doradczego do spraw szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami oraz przeprowadzania egzaminu państwowego na prawo jazdy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa upubliczniło nazwiska osób, które weszły w jego skład. Niestety, cały czas nie wiadomo o czym konkretnie rozmawiano w zeszły poniedziałek...

Przewodniczącym komisji jest Bogdan Oleksiak, szef departamentu transportu drogowego resortu infrastruktury i budownictwa, zastępcą - Anna Wiszniewska, sekretarzem - Monika Straczuk (obie panie pracują w komórce, której szefem jest Oleksiak).


Członkami zespołu jest także aż pięciu przedstawicieli związanych z branżą OSK. Chodzi o prezesa Polskiej Federacji Stowarzyszeń Szkół Kierowców Krzysztofa Bandosa, prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Krzysztofa Szymańskiego, prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców Romana Stencla, Jana Szymczaka (sekretarz PFSSK) oraz Jana Zdziarstka (właściciel Olsztyńskiego Centrum Kształcenia, na stronie internetowej resortu przedstawiony jako przewodniczący komisji ds. branży szkoleniowej w Business Centre Club).


Środowisko egzaminatorów reprezentują trzy osoby, prezes, wiceprezes i członek Krajowego Stowarzyszenia Egzaminatorów Kandydatów na Kierowców i Kierowców - odpowiednio Dariusz Chyćko, Krzysztof Tomczak i Henryk Radomski.


Członkiem zespołu został także Wojciech Pasieczny, wiceprezes Zarządu Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym.


O czym rozmawiano podczas pierwszego spotkania zespołu? Nie wiadomo, bo zespół prasowy resortu nie odpowiedział nam na tak postawione pytanie. Ciekawa jest także inna kwestia. Zgodnie z zarządzeniem ministra infrastruktury i budownictwa, przedstawicieli środowiska związanego z OSK, egzaminowaniem i "ruchem drogowym" powinno być dziewięciu, po trzech z każdej dziedziny. Okazało się jednak, że członków zespołu reprezentujących ośrodki szkolenia kierowców jest aż pięciu. Dlaczego? Tego także nie wiadomo...


Jakub Ziębka

felietonista z działu
Shopping Cart
Brak produktów w Twoim koszyku.
Razem
0,00 
0